Loomakaitsjad: lemmiklooma hülgamise asemel otsige abi

Seitsmesed

Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) kutsub lemmiklooma hülgamise asemel abi otsima, märkides, et viimastel nädalatel on avalikkuse tähelepanu pälvinud lood hüljatud lemmikloomadest.

ELS ja Varjupaikade MTÜ kutsuvad loomaga hädas olevaid või loomast loobuda soovivaid inimesi enne tegutsemist küsima nõu, teatas seltsi esindaja teispäeval BNS-ile. Abi saab küsida ELS-i infoliinil 5267117 või ühendust võttes lähima varjupaigaga, mille asukoha leiab SIIT või kohaliku omavalituse leheküljelt.

Seltsi teatel on lemmiku hülgamise põhjused erinevad. Tihti ei saada loomaga enam hakkama - lemmiku pidamine osutub liiga kulukaks või loom kasvab ülekäte. Võib ka juhtuda, et omanik tüdineb loomapidamisest või erinevatel põhjustel ei ole tal seda võimalik enam teha. „Olgu see põhjus missugune tahes, kindlasti ei tohiks probleemi lahenduseks olla looma metsa viimine, tänavaposti külge jätmine, vaimselt ja füüsiliselt terve looma eutaneerimine loomakliinikus või veel hullem lemmiku omavoliline hukkamine. Seda eriti nüüd, kus Eestis on kümneid organisatsioone, kes loomi aitavad,” lisas ELS-i otsese abistamise juht Carol Liaks.

Looma suhtes on õiglane ja loomulikult ka tekkivate süümepiinade vältimiseks kõige mõistlikum, otsida loomale uus kodu. Tänapäeva sotsiaalmeedia annab meile palju võimalusi teabe levitamiseks. Nii on nt Facebookis võimalik erinevates gruppides otsida oma lemmikule uut omanikku. Tuleb varuda vaid veidi kannatust, sest uue kodu otsimine võib aega võtta. Tõsi, tuleb kasvatada ka paks nahk, kuna selline postitus võib tekitada inimestes pahameelt, mis kajastub postituse kommentaarides. „Kindlasti tasub pöörduda Varjupaikade MTÜ poole, sest meil on spetsiaalselt sellisteks juhtumiteks Koduotsija programm ja kui muul moel ei õnnestu loomale kodu leida, saame vaba koha olemasolul ka varjupaika võtta,” märkis Varjupaikade MTÜ üldjuht Triinu Priks. Lisaks varjupaigale on loomi abistavaid organisatsioone veel, kes võivad aidata lemmikule kodu otsida.

Kommentaarid puuduvad