Homme
06. juul
16...22
13...18
Ülehomme
07. juul
15...20
11...15

Eesti

Päästjad said tormiga seoses 137 väljakutset

Foto: Irina Mägi/Delfi
11:57 23. veebruar 2020
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Möödunud ööpäeval reageerisid päästjad erinevatele tormituultest tingitud väljakutsetele 137 korral üle Eesti, teatas päästeamet.

Põhilises osas räsisid tormituuled Lääne-Eestit, kus sõideti välja 73 korral. Väljakutsed olid valdavalt seotud tuule tõttu murdunud ja teedele või elektriliinidele kukkunud puudega. Inimesed viga ei saanud. Elektrilevi andmetel oli tormi tõttu pühapäeva hommikul elektrita veel ligi 3600 klienti, neist enamik Saaremaal. Tugevad tuuled vaibuvad alles pühapäeva jooksul, seega peaksid liiklejad olema endiselt ettevaatlikud ning arvestama teele sattunud takistustega.

Lääne-Eesti rannikupiirkondasid ohustanud üleujutuse kõrghetk oli laupäeva õhtul kell 21.30, kui Pärnus mõõdetud veetase oli 166 sentimeetrit üle Amsterdami nulli. Kell 23 oli see umbes 20 sentimeetrit langenud, kuid tõusis seejärel uuesti. Veetõus jäi öösel pidama Pärnus 156 ning Häädemeestel 146 sentimeetri juures.

Haapsalu veetaseme tõus jõudis haripunkti laupäeva hilisõhtul kell 23, kui vesi tõusis 133 sentimeetrit üle Amsterdami nulli. Pärast südaööd hakkas veetase alanema kõikides üleujutusest ohustatud piirkondades ning alaneb jätkuvalt. Vee tõusmisest ohustatud piirkondades tungis vesi esimestele tänavatele ning kahjustada said mõned veevangi jäänud autod. Majadesse vesi ei tunginud, küll aga ohustas liiklemist, mistõttu suleti nii Pärnus, Haapsalus kui ka Saaremaal veest üle ujutatud tänavad. Pühapäeval on teed liikluseks taas avatud.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!