Homme
06. juul
16...22
13...18
Ülehomme
07. juul
15...20
11...15

Eesti

Reformierakond tahab taastada peredele ühised tuludeklaratsioonid

Foto: Rauno Volmar/Delfi
13:01 27. veebruar 2020
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Reformierakonna riigikogu fraktsioon andis neljapäeval parlamendi menetlusse eelnõu, mis taastaks vastuvõtmise korral abikaasadele võimaluse esitada ühine tuludeklaratsioonm vahendab BNS.

“Praktikas tähendab see seda, et mõlema abikaasa tulud ja tuludest tehtavad mahaarvamised liidetakse. Muudatuse kandvaks sõnumiks on, et perepoliitika on väärtus ja põhimõte, mis asub igapäevapoliitikast kõrgemal,” seisab eelnõu seletuskirjas.

“Ma tean, et paljud riigikogu fraktsioonid toetavad ühisdeklaratsioone. Eile infotunnis ütles ka peaministri ülesannetes esinenud Mart Helme, et kui me ühisdeklaratsioonide eelnõu esitame, on EKRE tõenäoliselt valmis seda toetama,” ütles reformierakonna saadik Valdo Randpere. 

Maksu- ja tolliameti andmetel oli 2015. aastal tulude ühisdeklaratsioone 13,4 protsenti kõigist deklaratsioonidest ehk kokku 78 700. Kui vaadata inimeste arvu, siis esitas ühisdeklaratsiooni 157 400 ehk 23,6 protsenti inimestest.

“Algatatud eelnõu on peresõbralik seadusemuudatus ning aitab kõige enam peresid, kus tulu teenib vaid üks abikaasa. Sellisteks peredeks on peamiselt suured ning ka noored pered, kus üks pereliikmetest on lastega kodus,” seisab seletuskirjas.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!