Tallinna lennujaamas jälgitakse riskipiirkondadest saabujaid

Seitsmesed

Siseministeeriumi teatel jälgitakse Tallinna Lennujaama piiripunktis riskipiirkonnast saabujaid, jagatakse käitumisjuhiseid ja vajadusel ka kaitsemaske ning hakatakse ka termokaameratega reisijate palavikku mõõtma.

Siseministeerium koostöös politsei- ja piirivalveametiga on valmis vastavalt olukorrale laiendama sama tegevust ka teistesse piiripunktidesse, teatas siseministeeriumi pressiesindaja reedel BNS-ile.

„Näiteks eilse Itaaliast saabunud lennu eel uurisime lennufirmalt, kas pardal on haigusnähtudega inimesi ning piirivalvurid olid valmis andma haigussümptomitega lennureisijatele nakkusohu vähendamiseks nii kirurgimakse kui kutsuma kohapeale ka kiirabi,“ ütles siseminister Mart Helme. „Politsei- ja piirivalveamet monitoorib lennujaama kaudu riskipiirkonnast riiki sisenevaid reisijaid ning tuvastab saabujad, kelle puhul võiks tervisekontroll vajalik olla. Lisaks jagatakse lennujaamas ja sadamas reisijatele infot, et nad teaksid, millised on koroonaviiruse COVID-19 sümptomid ja mida haigusnähtude ilmnemisel teha."

Helme lausus, et paanikaks ei ole põhjust. „Eestis ei ole koroonaviiruse tõttu hädaolukorda ning me teeme kõik selleks, et see ka ei tekiks,“ märkis  ta. MInister lisas, et nii Tallinna Lennujaama kui Tallinna Sadama Vanasadamasse paigaldatakse lähiajal ka termokaamerad, mis aitavad reisijate palavikku mõõta. Täiendavalt paigaldatakse lennujaamadesse, sadamatesse, bussijaamadesse, haridusasutustusse ja teistesse avalikesse kohtadesse täiendavad desinfitseerimisvahendid.

Siseministeerium soovitab elanikel jälgida soovitusi ja käitumisjuhiseid Terviseameti kodulehelt. Tervist puudutavate küsimuste korral tuleks helistada perearsti nõuandetelefonile 1220 või +372 634 6630.

Kommentaarid puuduvad