Valitsus pani Eesti saared lukku, siseneda tohivad vaid kohalikud elanikud

Seitsmesed

Eriolukorra juht peaminister Jüri Ratas kehtestas liikumispiirangud Hiiu-, Saare- ja Muhumaa ning Vormsi, Kihnu ja Ruhnu suundadel, edastas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Kaitsmaks saarte elanikke koroonaviiruse eest, kehtivad Hiiumaa, Saaremaa, Muhumaa, Vormsi, Kihnu ja Ruhnu saartele liikumispiirangud. Otsus hakkab kehtima väljastamishetkest ja liikumispiirang kehtib esialgu kaks nädalat, pärast mida otsustab eriolukorra juht koos valitsuskomisjoniga, kas kehtivaid piiranguid on vaja pikendada.

Loetletud territooriumidele on lubatud reisida üksnes neil, kel on seal alaline elukoht. Teised inimesed piirkonda minna ei tohi. Seal praegu viibijad saavad koju pöörduda. Liikumispiirangute väljakuulutamisel saartel toetus eriolukorra juht ka sealsete omavalitsuste soovile. Piirang ei kohandu kaubaveole ja elutähtsate teenuste osutamisele.

Lähikontakti vältimiseks peavad reisijad jääma parvlaeva lahtisel autotekil autosse või bussi. Reisijateveo piiranguid peavad oma töös arvestama TS Laevad, Kihnu Veeteed, Transaviabaltika ja Diamond Sky. Täpsemad juhised annab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Saarte elanikud saavad vajaliku lisainformatsiooni enda kohaliku omavalitsuse infokanalitest. Piirang kehtib kuni korralduse muutmiseni, piirangute pikendamise vajadust hinnatakse iga kahe nädala järel.

Kommentaarid puuduvad