Poola lubab Balti riikide sõidukikolonnil oma territooriumi läbida

Seitsmesed

Poola võimudega on saavutatud kokkulepe humanitaarkolonni loomiseks Balti riikide sõidukitest, mis läbi Poola territooriumi kodumaale suunduvad, ütlesid pühapäeval Eesti välisminister Urmas Reinsalu ja Läti välisminister Edgars Rinkēvičs, vahendab BNS.

Reinsalu rõhutas, et Eestisse naasta soovivad kodanikud annaksid endast teada kuni esmaspäeva, 16. märtsi hommiku kella 8.00ni. Poola territooriumi hilisem läbimine pole enam tema sõnul võimalik. Palutakse teavitada soovist seda võimalust kasutada ja saata oma andmed [email protected].

Helistada Eesti välisministeeriumi konsulaarosakonda saab numbril +372 53 019 999.

Poola-Saksa piiril toppama jäänud Läti kodanikel on vaja saata oma andmed 16. märtsil enne kella 12 elektronposti aadressil “[email protected]” .

Need, kes soovivad naasta koju maismaasõidukiga, peavad saatma sellele aadressile ees- ja perekonnanime, sünniaja, kontakttelefonid, asukoha (riik, linn) ja sõiduki tüübi (erasõiduk, buss, mikrobuss jne).

Kes tahavad naasta koju, kuid ei oma sõidukit, peavad saatma ees- ja perekonnanime, sünniaja, kontakttelefonid ja asukoha (riik, linn). 

Küsimuste tekkimise korral soovitab minister helistada Läti välisministeeriumi konsulaarosakonda +371 26337711.

Nagu varem teatati, sulges Poola koroonaviiruse leviku tõkestamiseks oma piirid välismaalastele ning peatas õhu- ja raudteeühenduse teiste riikidega.

Kommentaarid puuduvad