President lubas kaasata Kaitseliidu piirikontrolli taastamisel

Seitsmesed

President Kersti Kaljulaid andis teisipäeval siseministrile nõusoleku kuni 150 kaitseliitlase kaasamiseks sunni kasutamise õigusega politsei- ja piirivalveameti (PPA) toetamiseks piirikontrolli taastamisel, vahendab BNS.

Kaitseliitlasi kasutatakse esmajoones Eesti lõunapiiril PPA toetamiseks piiri ületavate teede ajutisel sulgemisel ning piiripunktides politseinike abistamiseks, teatas presidendi kantselei pressiesindaja BNS-ile. Kaljulaid rääkis teisipäeva hommikul kaitseliitlaste kaasamise ja üldise siseturvalisuse teemadel telefoni teel ka siseminister Mart Helmega.

"On selge, et praegune eriolukord ning liikumispiirangute kehtestamine nii välispiiril kui ka saartel on märkimisväärselt suurendanud PPA töökoormust. Selles olukorras tuleb riigi ressursse kasutada paindlikult ning kaitseliitlaste kaasamine on asi, mis on ka õppustel läbi harjutatud ning mida on ka varasematel aastatel erandjuhtudel kasutatud. Siiski pean oluliseks, et kaitseliitlaste kaasamisel oleks endiselt selge, et juhtroll operatsiooni juhtimisel ning põhimõtteliste otsuste tegemisel jääks PPA-le,” märkis riigipea.

“Kaitseliidu vabatahtlikud on ilma sunni kasutamise õiguseta praeguse kriisi lahendamisse kaasunud juba eelmisest nädalast ning nüüd suureneb kaitseliitlaste koormus veelgi. Soovin seetõttu Kaitseliidule ja kõigile teistele vabatahtlikele jõudu ja head tervist praegusel keerulisel ajal. Samuti soovin tänada kõiki neid inimesi, kes juba on jõudnud vabatahtlikuna oma panuse anda,” lisas Kaljulaid.

Korrakaitseseaduse alusel võib Kaitseväge ja Kaitseliidu kaasata PPA tegevustesse sunni kasutamisega õigusega presidendi nõusolekul ja valitsuse otsusega.

Kommentaarid puuduvad