MKM: ostupaanikaks põhjust pole

Seitsmesed

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) kinnitusel pole koroonaviiruse levikule vaatamata ostupaanikaks põhjust. 

MKM ning Eesti Kaupmeeste Liit saatsid kõikidele jaekaubandusettevõtetele juhised ja abimaterjalid klientide täiendavaks teavitamiseks, et piirata viiruse levikut ning hoida inimeste tervist.

MKM-i siseturu asekantsler Kristi Talvingu sõnul on poodides kaupa piisavalt ja ostupaanikaks põhjust pole. “Olen aktiivselt suhelnud ettevõtjatega ning kuigi neil on keerulised ajad, siis kaupa ladudes jätkub ning kauba juurdevedu pole peatunud,” ütles Talving.

Kauplustele saadeti abimaterjalid poekülastajate tervise hoidmiseks ning viiruse leviku piiramiseks. Eelkõige on materjalid mõeldud klientide teavitamiseks läbi siseraadio, plakatite, kleebiste ja infomaterjalide nii e-kanalites kui kauplustes kohapealt. Paljudes siseraadiotes on praegu soovitusi juba ette mängitud.

“Viiruse leviku peatamiseks soovitame klientidel käia poes sihtotstarbeliselt. Esmatarbe- ja toidukaupade erakordselt suur varumine mitmeks nädalaks ei ole vajalik,” rõhutas kaupmeeste liidu juht Nele Peil. “Kaupmeestel on nüüd riigi poolt abiks erinevaid suuniseid töötajate ja klientide turvalisuse tagamiseks ning ootame tulevikus väga ka toetavaid meetmeid.“

Poodi minekud tuleks haigena vältia. “Ära muretse, kaupa jagub kõigile. Desinfitseeri või pese käsi enne ja pärast poeskäiku. Mõtle eelnevalt ostud läbi, et poeskäik kulgeks kiiresti.  Hoia vähemalt meetrist vahemaad teiste külastajate ja kaupluse töötajatega. Külasta poodi üksi, ära võta lapsi kaasa,” soovitavad MKM ja kaupmeeste liit. 

Kommentaarid puuduvad