Homme
17. juul
18...25
9...15
Ülehomme
18. juul
20...27
9...16

Eesti

K-rauta piirab külastajate arvu

Foto: Väino Silm/Delfi
17:38 23. märts 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Klientide ja töötajate tervise huvides kehtestab K-rauta oma kauplustes ranged ohutusmeetmed ning rakendab alates teisipäevast külastajate arvu piiramist eesmärgiga ennetada suuremat kogunemist kaupluses, vahendab BNS.

Lisaks paigaldatakse kaitseklaasid kõikidesse kassadesse ja infokioskitesse ning nii töötajatele kui klientidele on käepärast kindad ja desinfitseerimisvahendid. K-rauta on juba edastanud Kaupmeeste Liidule soovituse kehtestada klientide arvu piirang vastavalt kaupluse suurusele ning nõue külastada poodi üksi.

„Külastajate arvu piiramine on riskide maandamiseks eluoluline meede, mida soovitame ka kõigile teistele Eestis tegutsevatele kaupmeestele,“ ütles Kesko Senukai Eesti juht Donatas Zalobaitis. „Näeme praegu ostude põhjal, et karantiiniperioodil otsitakse kodust tegevust, valmistutakse tavapärasest aktiivsemalt aiahooajaks ning tehakse koduseid remonditöid. Pakume juba praegu klientidele võimalust lasta kaup komplekteerida ja tuua koju, aga tahame jätkuvalt hoida avatuna ka kauplusi ja mõistame, et see tähendab palju karmimate reeglite järgimist. Jaekaubanduses töötab üle 25 000 inimese ning inimesed vajavad igapäevakaupu ka kriisiajal,“ lisas ta.

K-rauta paneb ette piirata kõigi Eestis tegutsevate kaupluste külastajate arvu vastavalt kaupluse ruutmeetritele. Näiteks kuni 1000 ruutmeetrise müügipinnaga poes võiks korraga viibida maksimaalset 10 klienti, kuni 5000 ruutmeetrise pinnaga poes kuni 30 klienti ja üle 5000 ruutmeetrises poes kuni 50 klienti. Ühtlasi ei tohiks poodi tulla mitmekesi. Lapsed, teised pereliikmed, sõbrad peavad jääma koju. Kaupa saavad kaaslased aidata valida ka üle telefoni videosilla. Kliendid peaksid ootama kauplusesse pääsu vajadusel õues, hoides kahemeetrist pikivahet.

K-rauta kuulub Kesko Senukai gruppi, mis on Baltikumi suurim ehitus-, remondi- ja kodukaupade kett. K-rauta kauplustes töötab üle Eesti 884 inimest, neile lisaks taustajõud ärikliendi profikeskuses ja kontoris.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!