Homme
09. aug
20...28
13...18
Ülehomme
10. aug
19...24
13...18

Eesti

Terviseamet: Eesti püsib stabiilses olukorras

Foto: Margus Muld/ERR
12:25 24. märts 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Terviseameti peadirektori Merika Jürilo sõnul püsib Eesti koroonaviirusesse nakatumise osas stabiilses olukorras ehk lisandub küll nakatunuid, kuid kasv ei ole plahvatuslik, vahendab BNS.

Jürilo sõnul on siiski põhjust arvata, et lähinädalatel hospitaliseeritavate arv kasvab, mistõttu kaasati esmaspäevast meeskonda ka terviseameti kriisistaabi meditsiinijuhina doktor Arkadi Popov.

"See, et hetkel haigestunuid ei tule väga palju juurde, ei tähenda siiski, et liikumispiirangute leevendamiseks oleks pühjust, ja palume piiranugid järgida," lisas Jürilo. 

Doktor Arkadi Popovi sõnul on plaanis tekitada regionaalsed staabid, kus eestvedajate rollis on regionaalhaiglad. Seda seetõttu, et just neisse meditsiiniasutustesse on konsentreeritud abi osutamise võimekus. "Kriisiolukorras on selline juhtimisstiil ainuke võimalik lahendus ja on oluline samm edasi, et ravi oleks võimalikult efetiivne," selgitas Popov. 

Eestis oli teisipäeva hommikuks koroonaviirus diagnoositud 369 inimesel, eelmise ööpäeva jooksul tuvastati 17 uut koroonaviirusesse nakatunut.

Võtteldes esmaspäevaga lisandus 17 uut positiivset tulemust, neist viis oli pärit Harjumaalt, viis Võrust, neli Saaremaalt, üks Tartust, üks Viljandist ja ühel puudus isikukood, edastas tervisemaet.

Vanusjaotuses suurt muutust ei ole ja üheski vanusegrupis olulist arvulist lisandumist samuti mitte, juurde tuli kolm 60+ positiivset, kokku on neid 63. 

Kokku on Eestis ehtud 4041 testi, ööpäevaga lisandus 317 testi.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!