Täna
02. juul
17...23
10...17
Homme
03. juul
18...23
10...17

Eesti

Ülikoolid on valmis lükkama õppetöö ja lõpetamised augustisse

Foto: Eero Vabamägi/Delfi
19:20 24. märts 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: ERR

Kaugõppele üle läinud ülikoolid on valmis eriolukorra pikenedes õppetööd ja lõpetamisi lükkama vajadusel augustisse, edastas rahvusringhäälingu uudisteportaal.

Kui ülikoolidel on võimalik auditoorse õppega uuesti 1. maist alustada, siis ei valmista see semestri lõpetamisele probleeme. Kui aga eriolukord peaks pikenema, siis ollakse valmis semestri ja õppeainete ajakava muutma, vahendas rahvusringhäälingu uudistesaade "Aktuaalne kaamera".

Tartu ülikooli õppeprorektor Aune Valk ütles, et kõik lõputööd saab videosilla abil ära kaitsta.

"Kui on aineid, mis ei lõpe õigel ajal ära sellepärast, et on praktilisi töid, ja venivad näiteks suvesse, siis me eriolukorras oleme pakkunud välja sellise võimaluse, et saab kaitsta enne ja lõpetada üksikuid aineid hiljem, mis täna ei ole lubatud," rääkis Valk.

"Kindlasti on ka neid inimesi, kes tahavad järgmisesse tasemesse astuda, et lõpetavad bakalaureuse ja kui neil jääb lõpetamata õigeks ajaks, siis on võimalik selline asi nagu tingimuslik vastuvõtt ehk me võtame inimese vastu tema eelmise õppeastme hinnete põhjal. Ja kui ta saab eelmise kraadi kätte, siis ta saab ka tegelikult õppima asuda," lisas ta.

Maaülikool kaalub samuti vajadusel kaitsmiste ja lõpetamiste augustisse lükkamist.

"Kui on vaja, siis tuleb semestrit pikendada. Kui meil aktiivne semester lõpeb mai keskpaigaga, siis loomulikult praktikumid/laborid on vaja lõpuni viia ja kui olukord võimaldab, siis oleme seda valmis tegema ka juunis," rääkis maaülikooli õppeosakonna juht Ina Järve.

Tallinna Ülikooli õppeprorektor Priit Reiska ütles, et probleem tekib, kui praegune õppeaasta peaks tulevasele sisse sõitma.

Bakalaureuseõppesse on ülikoolid valmis tudengeid vastu võtma enda katsete põhjal või lihtsalt riigieksamite tulemusi hiljem juurde arvestama, mis aga võib uue õppeaasta algust edasi lükata.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!