Täna
11. aug
17...22
9...17
Homme
12. aug
17...22
8...16

Eesti

Keskerakonna toetus tõusis kõrgeimale tasemele pärast valimisi

Foto: Rauno Volmar/Delfi
12:08 25. märts 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Valitsuse juhtpartei Keskerakonna tegevus koroonaviirusest tingitud kriisis tundub rahvale meeldivat, sest Keskerakonna toetus tõusis kõrgeimale tasemele pärast valimisi, selgub Ühiskonnauuringute Intituudi tellitud Norstat Eesti viimatisest küsitlusest. 

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 31, Keskerakonda 24,4 ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 16,7 protsenti valimisõiguslikest kodanikest. Reformierakond jätkab liidrina, kuid vahe Keskerakonnaga on vähenenud 6,6 protsendini ning nii väike pole see pärast eelmisel aasta 3. märtsil toimunud riigikogu valimisi veel olnud.  

Esikolmikule järgnevad Sotsiaaldemokraatlik Erakond 8,1, Eesti 200 kaheksa ning Isamaa kuue protsendiga. 

Koalitsioonierakondi toetab kokku 47,1 ja opositsioonierakondi 39,1 protsenti vastajatest. Opositsiooni toetus on langenud kuus nädalat järjest ning pole samuti nii madal pärast valimisi olnud.

Tulemuste presenteerimisel on MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. See tähendab, et valimiks kujuneb vähemalt 4000 inimest ning statistiline viga on +/- 1,55 protsenti. Sellisel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest. Nelja nädala koondtulemuste presenteerimine andis kõikide valimiseelsete küsitluste seas kõige täpsema tulemuse, erinedes tegelikest valmistulemustest maksimaalselt vaid 0,9 protsenti.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut on 2016. aasta jaanuaris asutatud mõttekoda, mis uurib ja analüüsib Eesti ühiskonnas toimuvaid sotsiaalseid protsesse.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!