Homme
17. juul
18...25
9...15
Ülehomme
18. juul
20...27
9...16

Eesti

Helme: politsei ei kõhkle vajadusel jõudu kasutada

Foto: Madis Veltman/Delfi
14:18 26. märts 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Siseminister Mart Helme rääkis neljapäeval valitsuse pressibriifil, et kui inimesed ei austa liikumispiirangute nõuet, ei kõhkle politsei vajadusel jõudu kasutada. 

Rääkides noorte kogunemistest märkis Helme, et probleem pole mitte selles, et noortekambad mingeid kuritegusid toime paneksid, vaid nad rikuvad liikumispiiranguid. 

Helme sõnul kogub politsei juba praegu üle Tallinna kokku videomaterjali ja seda analüüsides koostab koondpildi sellest, kui tõsine olukord noorte kogunemistega on ning milline on riigipoolne võimekus ja vajadus sekkuda.  "Me ei hakka patrulle suvaliselt tänavale paiskama, et vaadake, keda te seal näete," ütles Helme.

Tema sõnul politsei esialgu hoiatab ja püüab ilusasti rääkida, aga mingil hetke lähtutakse ka põhimõttest, et kes ei taha sõna kuulda võtta, peab seda tunda saama. 

Helme sõnul on riigil õigus määrata trahve ja kasutada muid jõumeetmeid ning politsei ei kõhkle seda ka vajadusel kasutada. 

Mis puudutab ühistransporti, siis Helme sõnul on ta toonud valitsuse lauale mõtte, et vajadusel võiks panna väiksemates linnades linnasisene ühistransport seisma ja riik võiks aidata neis piirkondades hoogustada jalgrattatransporti, et inimesed ikkagi liikuma saaks. 


Kommentaarid

Kommentaare 1
Tavas hoidku! 10:18 28. märts 2020
Aga sel juhul oleks vajalik enne jõu kasutamise lubamist ppa ridadest kiiremas korras need ametnikud välja selekteerida, kes on psühhoterrorit/ jõudu varasemalt kuritegelikul moel kasutada juba saanud...