Täna
11. aug
17...22
9...17
Homme
12. aug
17...22
8...16

Eesti

Ülemiste keskus sulgeb reedest ligi 200 kauplust

Foto: Taavi Sepp/Delfi
15:35 26. märts 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Tulenevalt üle-eestiliselt kehtestatud korraldustest on reedest suletud peaaegu kogu Ülemiste keskus rohkem kui 200 kaupluse ja söögikohaga, vahendab BNS.

Endiselt jäävad avatuks näiteks toidu- ja lemmikloomakauplused, apteek, telekommunikatsiooni ettevõtete esindused ja mitmed söögikohad, kes pakuvad kaasaostu võimalust, teatas Ülemiste keskus.

Sarnaselt kõikide teiste Eesti kaubanduskeskusega kestab piirang valitsuse esialgse plaani järgi vähemalt kaks nädalat, pärast mida vaadatakse olukord uuesti üle.

Ülemiste keskuse juht Guido Pärnits ütles pressiteates, et kaubanduskeskus on sulgemisteks valmistunud ning jätkuvalt tagatakse kõik terviseameti ohutusnõuded avatud pindadel.

"Kaubanduskeskuste sulgemise otsus oli juba tükk aega õhus ja ilmselgelt on neid, kes seda pooldavad, ja neid, kes mitte. Ka riigiti on kaubanduskeskuste regulatsioonid sel keerulisel ja raskel ajal erinevad. Loodan väga, et ranged meetmed kannavad vilja ja saame mõne nädala möödudes täheldada viiruse taandumist," märkis ta.

Pärnits julgustab kõiki kaubanduskeskuse külastajaid kasutama keskuses olevaid desinfitseerimisvahendeid ja hoidma teiste inimestega vähemalt kaks meetrit vahet.

"Palume tungivalt koroonaviirusele sarnaste haigussümptomitega keskust mitte külastada. Tervetel inimestel palume nende endi ja kõikide teiste külastajate huvides kasutada desinfitseerimisvõimalusi ja vähendada inimestevahelist kokkupuudet," ütles ta.

Eakatel ning teistel COVID-19 riskigruppi kuuluvatel inimestel soovitab keskus teha vajalikke poeskäike hommikuti või võimalusel saata enda eest poodi riskigruppi mittekuuluv pereliige, et olla kaitstum nakkuse eest.

Alates reedest saab Ülemiste keskusesse siseneda kahest kohast: Suur-Sõjamäe tänava poolsest uksest, mis on mõeldud jalakäijatele ja keskuse taga asuvast maa-alusest parklast, mis on mõeldud eelkõige autodega külastajatele. Muud uksed ja parkimismaja on suletud.

Külastajatele on suletud ka terve teine korrus, kuna kõik avatuks jäävad kauplused asuvad esimesel korrusel. Lemmikloomakauplused PetCity ja Bosse on avatud eraldi sissepääsude kaudu.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!