Täna
03. juun
12...19
3...12
Homme
04. juun
12...19
8...13

Eesti

Terviseamet ei keelanud haiglatel haigete arvu avaldamist

Foto: Irina Mägi/Delfi
12:15 31. märts 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Terviseamet kinnitas teisipäeval, et ei ole keelanud Kuressaare haiglal ega ka ühelgi teisel haiglal  koroonapatsientide arvu avaldamist, vaid on andnud soovituse koondada kõik andmed ja nende väljastamise ametile.

"Terviseamet ei ole keelanud haiglatel haigestunute kohta andmete avaldamist. Terviseametisse koondatakse andmeid haigestunute ja hospitaliseeritute kohta kõikidest maakondadest kord päevas hommikul kella 7-ks ning avaldatakse sõltuvalt andmete laekumisest hiljemalt kella 11ks. Seega, kui iga haigla annab vahepealsel ajal välja oma numbreid, siis see tekitab põhjendamatut segadust numbritest ja seab avaldatud numbrite usaldusväärsuse kahtluse alla," ütles ameti pressiesindaja Eike Kingsepp Postimehele. 

"Seepärast oleme selguse huvides palunud haiglal mitte väljastada infot selle kohta mitu koroonapatsienti konkreetses haiglas ravil viibib ja mitu tervenenud patsienti on koju saadetud ning infot koroonapatsiendi varasemate krooniliste haiguste kohta, kuna tegemist on delikaatsete isikuandmetega. Peame arvestama, et Eesti väiksuse puhul on paljud patsiendid tuvastatavad. Samuti oleme palunud mitte avaldada infot patsiendi haigestumise üksikasjade kohta, sest selle kaudu võime tahtmatult avaldada ka tema perekonnaliikmete delikaatseid isikuandmeid, milleks tervislik seisund on. Samuti on terviseamet palunud haiglal mitte väljastada infot patsiendi surma kohta, et oleks võimalik eelnevalt teavitada lahkunu lähedasi. Esimese surma puhul juhtus kahetsusväärne lugu, kus ajakirjanikel oli info enne, kui oli teavitatud lähedasi," ütles Kingsepp.

Teisipäeva hommikul märkis ERR-i Saaremaa korrespondent Margus Muld "Terevisioonis", et Kuressaare haigla juhtkonnast kinnitati talle esmaspäeval, et haigla ei tohi patsientide arvu avaldada.

"Terviseamet keelas ütlemast mitu haiget on Kuressaare haiglas ravil," ütles Muld.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!