Homme
04. juun
12...17
9...14
Ülehomme
05. juun
12...20
6...11

Eesti

Keskerakonna toetus tõusis kõrgeimale tasemele pärast valimisi

Foto: Priit Simson/Delfi
12:00 01. aprill 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Valitsuse juhtpartei Keskerakonna tegevus koroonaviirusest tingitud kriisis tundub rahvale jätkuval meeldivat, sest Keskerakonna toetus tõusis kõrgeimale tasemele pärast valimisi, selgub Ühiskonnauuringute Intituudi tellitud Norstat Eesti viimatisest küsitlusest. 

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 30, Keskerakonda 26,1 ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 16,6 protsenti valimisõiguslikest kodanikest. Tulemused näitavad kahe viimasel ajal püsinud trendi jätkumist - Reformierakond kaotab ning Keskerakond kasvatab toetust. Kahe kõige populaarsema erakonna vahe on nüüd 3,9 protsenti ning praegusest väiksem oli see viimati eelmise aasta veebruaris. 

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 8,2, Sotsiaaldemokraatlik Erakond 8,1 ning Isamaa 5,6 protsendga. Isamaa toetus pole Norstati küsitlustes alates 2019. aasta jaanuarist veel nii madalal tasemel olnud. 

Koalitsioonierakondi toetab kokku 48,3 ja opositsioonierakondi 38,1 protsenti vastajatest. Praeguse valitsuskoalitsiooni toetus pole ametisoleku ajal olnud kordagi nii kõrge ning opositsiooni toetus sama aja jooksul nii madal. 

Tulemuste presenteerimisel on MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. See tähendab, et valimiks kujuneb vähemalt 4000 inimest ning statistiline viga on +/- 1,55 protsenti. Sellisel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest. Nelja nädala koondtulemuste presenteerimine andis kõikide valimiseelsete küsitluste seas kõige täpsema tulemuse, erinedes tegelikest valmistulemustest maksimaalselt vaid 0,9 protsenti.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut on 2016. aasta jaanuaris asutatud mõttekoda, mis uurib ja analüüsib Eesti ühiskonnas toimuvaid sotsiaalseid protsesse.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!