Täna
03. juun
12...19
3...12
Homme
04. juun
12...19
8...13

Eesti

PERH avas COVID-19 teemalise erilehe

Foto: Andres Putting/Delfi
15:42 01. aprill 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Eriolukorras usaldusväärse info, teaduspõhiste nõuannete ja operatiivse e-abi jagamiseks avas Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) kolmapäeval esimese spetsiaalselt COVID-19 teemadel pühendatud infoveebi, vahendab BNS.

“Kogu maailmas on koroonakriisi kohta väga palju infot, mida toodetakse minutite ja tundidega kogu aeg juurde ja kahjuks satub selle hulka ka väga palju ebapädevat ja kontrollimata infot," ütles Ttrviseameti kriisistaabi hädaolukorra meditsiinijuht Arkadi Popov. "Seetõttu on täiesti mõistetav, et inimestel on raske orienteeruda, millist kanalit peaks jälgima ja kust saab kõige usaldusväärsemat teavet. See on ka põhjus, miks Regionaalhaigla meeskonnaga panime seljad kokku, koondasime COVID-19 haigusega seonduvad teemad ühte kohta ning avasime kiirkorras väga põhjaliku infoveebi, mis on abiks meie patsientidele, nende lähedastele ja kõikidele teistele, kes otsivad ja soovivad saada usaldusväärset infot."

Teemaveebist leiab tõenduspõhiseid värskeid uudiseid, artikleid, infomaterjale ja saab kuulata salvestatud podcaste, kus sõna võtavad tunnustatud ja hinnatud meditsiinivaldkonna spetsialistid ja eksperdid.

Esimese haiglana Eestis on regionaalhaigla kriisilehel kasutusele võtnud vestlusroboti. Vestlusrobot Suve teenindab koroonakriisi ja PERH-i veebilehti ja on eriolukorra ajal abiks lehe külastajatele riigiteenuste ja muudatuste kohta info otsimisel. Vestlusrobot on alles piloodifaasis ja saab arenduste käigus aina sisukamaks.

Lisaks on veebis COVID-19 teemalised korduma kippuvad küsimused, samuti kõik vajalikud kontaktandmed ja juhtnöörid, mis tingimustel ja kuhu inimesed saavad eriolukorra tingimustes pöörduda. 

Erilehe leiad SIIT!


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!