Homme
04. juun
12...17
9...14
Ülehomme
05. juun
12...20
6...11

Eesti

Circle K langetas kolmapäeval bensiini ja LPG jaehindu

Foto: Anni Õnneleid/Ärileht
14:47 08. aprill 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Kolmapäeva pärastlõunal langetas Circle K oma teenindusjaamades ja automaatjaamades 5 sendi võrra mootoribensiini liitrihinda, samuti langes LPG jaehind, vahendab BNS.

Uued mootorikütuste jaehinnad Circle K jaamades järgmised: mootoribensiin 95 miles liitrihind 1,199 eurot, diislikütuse liitrihind 1,239 eurot ning LPG vedelgaasi liitrihind 0,599 eurot, teatas ettevõte. 

Seoses globaalse viiruspandeemiaga on nafta hind maailmaturul alates märtsikuu keskpaigast teinud läbi olulise languse. Mootorikütuste kui naftatoodete sisseostuhinnad on suures osas jälginud nafta hinna liikumist, kuid samas on Circle K teatel hindu mõjutanud ka nõudlus toodete järgi. 

Kuna pea terves maailmas on kehtestatud liikumispiirangud, on bensiini, kui peamiselt eratarbijale suunatud vedelkütuse järele nõudlus oluliselt rohkem kahanenud kui diislikütusel ning see on maailmaturul mootoribensiini hindu langetatud ka rohkem kui diislikütusel. 

"Olukord on samasugune ka Eestis, kus bensiini vähenenud nõudlusest tingituna on märtsikuuks sisse ostetud toodete laopäevad pikenenud ning sellest tulenevalt on märtsikuu keskmise hinnaga ostetud bensiini laovaru jätkunud ka aprillikuusse," märkis Circle K mootorikütuste müügidirektor Raimo Vahtrik pressiteates. 

"Eeltoodust tulenevalt on mootoribensiini maailmaturu hinnale võimalik reageerida just nüüd. Märtsikuus langesid mootorikütuste hinnad Circle K teenindus- ja automaatjaamades kokku 12 senti liitri kohta,“ osundas Vahtrik.  

"Tänu maailmaturu hinnalangusele saame täna bensiini jaehinda langetada 5 senti tasemele 1,199 eurot liitri kohta ja LPG hinda tasemele 0,599 eurot liitri kohta. Diislikütuse sisseostuhinnad ei ole kõrgema nõudluse tõttu maailmaturul langenud samas mahus bensiiniga, kuid juhul kui riigikogu kinnitab valitsuse ettepaneku langetada diislikütuse aktsiisimaksu Leedu tasemele, langeb diislikütuse jaehind juba 1. mail vähemasti 14,5 senti liitri kohta," lisas Vahtrik. 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!