Homme
04. juun
12...17
9...14
Ülehomme
05. juun
12...20
6...11

Eesti

Laupäevast lõpeb Tallinna-Helsingi suunaline laevaliiklus

Foto: Andres Putting/Delfi
11:58 10. aprill 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Välisministeerium tuletab meelde, et alates laupäevast kuni 13. maini ei ole võimalik ajutiselt Tallinnast Helsingisse laevaga reisida, samas kaubavedu ja transiitreisid Soome kaudu Eestisse jätkuvad.

Soome valitsuse otsustas pikendada viiruse peatamiseks kehtestatud meetmeid kuni 13. maini. Laevafirmadel soovitati selleks ajaperioodiks lõpetada piletimüük tavareisijatele Tallinnast Helsingisse ning Tallink, Viking Line ja Eckerö Line on sel suunal piletimüügi oma kodulehtedel peatanud.

Soome sisenemisõiguse osas midagi võrreldes varasemaga ei muutu – see tähendab, et Soome saavad siseneda endiselt vaid Soomes registreeritud elamisõigusega Eesti kodanikud, samuti saavad seda teha hädavajaliku teenuse osutajad. Kuid tähelepanu tasub pöörata sellele, et alates laupäevast on reisivõimalused Eesti-Soome vahel väga piiratud. Võimalus on lennata ning Finnair on kinnitanud, et hakkab lendama Tallinna ja Helsingi vahelt vastavalt nõudlusele. 

Kõik transiitreisijad, kes soovivad kaugematest riikidest Soome kaudu Eestisse naasta, saavad seda teha ka peale reedet. Tallink on näiteks kinnitanud, et autoga ja jalgsi reisijad võetakse Helsingist Tallinna suunal peale. Välisministeerium palub võtta juba asukohariigis lennukile minnes kaasa tõend, et reisija lõppsihtkoht on Eesti – näiteks laevapilet. 

Neile, kes reisivad Helsingi-Tallinn-Helsingi suunal vältimatu töölkäimise eesmärgil ja kaubaveo teostamiseks, peavad oma õigust reisida piiril tõendama. Neil reisijatel tuleb lisaks passile või ID-kaardile kaasas kanda ka reisi eesmärgi tõendamiseks asjakohast dokumenti, näiteks töölepingut. Lõpliku otsuse riiki lubamise kohta teeb Soome piirivalve.


Kommentaarid

Kommentaare 1
Peeter 21:22 10. aprill 2020
Kus ta siis lõpeb? Ära võiks lõpetada hoopis eksitavate pealkirjade kirjutamise.