Ööpäevaga lisandus 51 positiivset koroonatesti

uudised.ee

Viimase ööpäeva jooksul lisandus 51 positiivset koroonatesti, uusi lahkunuid juurde ei tulnud ning elu kaotanute arv püsib 24 juures. 

Ööpäevaga analüüsiti Eestis 1471 COVID-19 viiruse testi, millest kolm protsenti ehk 51 proovi osutusid positiivseks. Kokku on Eestis tänaseks tehtud  27 883  testi, nendest 1258 ehk  viis protsenti on osutunud positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetele tuginedes tuli ööpäevaga enim uusi koroonaviiruse juhte juurde Harjumaal, kokku 23, järgnesid Tartumaa 11 ja Saaremaa kaheksa nakatunuga. Ida-Virumaal ja Pärnumaal lisandus kummaski kaks ning Jõgevamaal, Viljandimaal ja Järvamaal üks juhtum. Kahe nakatunu puhul rahvastikuregistris maakonna tunnus puudus.

Reede seisuga vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 138 inimest, kellest üheksa on juhitaval hingamisel. Haiglatest on väljakirjutatud 93 inimest. Viimase ööpäeva jooksul uutest COVID-19 tõttu surnud inimestest ei teatatud, kokku on Eestis koroonaviiruse tõttu surnud 24 inimest.

Terviseamet uuendas testimise strateegiat ning alates 8. aprillist said perearstid õiguse põhjendatud kahtluse korral suunata testimisele kõiki koroonaviirusele viitavate sümptomitega inimesi sõltumata vanusest ja kaasuvatest haigustest. Inimesel tuleb haigestumisel jätkuvalt pöörduda oma perearsti poole, kes otsustab testimise vajalikkuse üle ning suunab inimese testimisele. Arst hindab individuaalselt iga üksikut juhtumit. Testimisstrateegia uuendamise eesmärk on saada täpsem epidemioloogiline ülevaade SARS-CoV-2 levikust Eestis. See võimaldab täpsemalt hinnata seniseid sekkumisi ja planeerida järgnevaid meetmeid. Olukorra muutumisel vaadatakse testimise põhimõtted uuesti üle.

Enim nakatunuid ehk 11 protsenti on jätkuvalt vanusegrupis 55-59, järgnevad vanusegrupid 45-49 ja 50-54 kumbki 10 protsendiga.  

Kommentaarid puuduvad