Kõlvart: Tallinn jätab esialgu jõulinnakud suletuks

uudised.ee

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul ei saa Tallinn tegutseda kriisist väljumisel samas rütmis teiste omavalitsustega ning sellest lähtuvalt jätab linnavõim mai alguses jõulinnakud suletuks. 

Kõlvarti sõnul on viimase ajal peamiseks teemaks väljumisstrateegia, mida linnavõim arutab ja jälgib loomulikult ka riiklike otsuseid. “Samas peame arvestama Tallinna omapäraga. Tallinnas elab kõige rohkem elanikke, siin on võrreldes teiste omavalitsustega erinev rahvastikutihedus, ühtlasi tuleb ka nakatunuid juurde. Sellepärast päris sama tempoga, nagu teised omavalitsused, minna ei saa,” ütles Kõlvart. 

Tema sõnul peaks Tallinn väljuma kriisist oma konkreetse plaani alusel ning järgmisel nädalal peaks see plaan valmis saama. “Mis puudutab viimaseid uudiseid, siis tuleb lähtuda mõnedest konkreetsetest asjaoludest. Alustame välijõusaalidest – oleme seda analüüsinud ning jõudsime seisukohale, et me pole veel valmis jõulinnakuid avama. Seda seetõttu, et me pole valmis tagama nõudeid, mille valitsus on ette kirjutanud. Tallinna puhul pole reaalne tagada jõuseadmete pidevat desinfitseerimist,” ütles Kõlvart. 

Ka leiab linnapea, et sportlaste puhul peaks olema distants suurem kui kaks meetrit. “Loomulikult on positiivne uudis, et treeninguid saab korraldada, aga ma pöörduks treenerite poole, et nad tagaksid need reeglid ja tingimused, mis on valitsuse korralduses välja toodud. Ehk grupi suurus ei tohiks olla üle kümne inimese ja distants kindlasti vähemalt kaks meetrit. Kuid treenerid peaksid looma olukorra, kus sportlaste vahemaa oleks isegi suurem,” ütles Kõlvar. 

Eriolukorra juht Jüri Ratas allkirjastas esmaspäeval korralduse, millega tühistab alates 2. maist seni kehtinud viibimiskeelu välijõusaalides.

Kommentaarid puuduvad