Ando Kiviberg: Viljandi folgipidu toimub ka tänavu

uudised.ee

Kuigi koroonaviiruse leviku tõttu tänavu suvel suuri festivale harjumuspärasel kujul korraldada ei tohi, siis Viljandi Pärimusmuusika Festivali pealiku Ando Kivibergi sõnul tänavune folgipidu siiski ära ei jää, vahendab BNS.

Kiviberg ütles Vikerraadios, et peo korraldusel järgitakse valitsuse kehtestatud reegleid ehk korraga ühele kontserdile üle 1000 inimese ei lubata. 

Kiviberg selgitas, et korraga saab seega Viljandi eri paigus läbi viia kuni kolm kontserti ning jätkuvalt on jõus plaan pidada folgipidu neljal päeval. Küll aga on juba praegu selge, et tänavune pidu tuleb valdavalt kodumaiste artistidega. 

Kiviberg lisas, et kui praeguseks festivali passi ostnud folgisõber leiab, et eriolukorra tõttu muudetud peoformaat talle ei sobi, siis on korraldajad valmis passi tagasi ostma või pakuvad võimaluse jätta see järgmise aasta festivali pääsmeks. 

Kiviberg lisas, et praeguseks on müüdud ligi 2900 festivali passi. 

Kultuuriminister Tõnis Lukase sõnul on valitsus paika pannud, et juulis ja augustis tohib korraldada suurüritusi, mille osalejate arv ei ületa 1000 inimest.  “Meie jaoks on suurüritused festivalid, rahvaspordiüritused ja laadad nagu nad seni on toimunud. Kindlasti nende korraldajad peavad ümber profileeruma,” ütles Lukas kolmapäeval riigikogu infotunnis. 

“Kultuur suvel kindlasti avaneb,” ütles Lukas, lisades, et juulist augustini loetakse suurürituseks õuetingimustes kuni 1000 osalejaga ja sisetingimustes kuni 500 osalejaga üritusi.

XXVIII Viljandi pärimusmuusika festival leiab muudetud kujul aset 23.-26. juulil. Festivali teemaks on “Kokkumäng”. 

Kommentaarid puuduvad