Koroonaviirus nõudis taas ühe inimelu

uudised.ee

Koroonaviirus nõudis möödunud ööpäeval taas ühe inimelu, kasvatades lahkunute arvu 62-ni. 

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1044 haigust COVID-19 põhjustava koroonaviiruse esmast testi, millest seitse ehk 0,7 protsenti osutusid positiivseks. Rahvastikuregistri andmetele tuginedes lisandusid viis positiivset testi tulemust laekusid Harjumaale, neist kolm Tallinna, ja kaks Pärnumaale.

Neljapäeva hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 44 inimest, neist viis on juhitaval hingamisel. Praeguseks on haiglast koju saadetud koju saadetud 284 inimest, lõpetatud 294 haigusjuhtumit.

Neljapäevase seisuga on 909 inimese haigusjuhtum lõpetatud ehk inimene on terveks tunnistatud. 442 inimese puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ning ootab tervenemise kinnitamist.

Eelmise ööpäeva jooksul laekus surmateatis ühe surmajuhtumi kohta kodus – suri 85-aastane naine Saaremaal. Kokku on koroonaviirus Eestis nõudnud 62 inimese elu.

Eestis on kokku tehtud 67 130 esmast testi, nendest 1758 ehk 2,6 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. 

Maailmas on koroonaviirusesse nakatunud enam kui 4 miljonit inimest, viiruse tõttu on surnud ligi 280 000 inimest.

Kommentaarid puuduvad