Homme
26. mai
10...21
2...10
Ülehomme
27. mai
12...21
3...11

Eesti

Juunis Tallinna koolide lõpuaktustel lapsevanemad osaleda ei saa

Foto: Raivo Tasso/Delfi
11:33 20. mai 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on juunis koolide ja lasteaedade lõpupeod lubatud, kuid lapsevanemaid nendes osaleda ei tohi.  

"Eile õhtu oli suur diskussioon koolide juhtidega ja jõudsime konsensusele, kuidas koolide ja lasteaedade lõpuaktuseid korraldada ehk on olemas kaks peamist võimalust. Esimene võimalus on see, et koolides saavad juunis lõpupidudest osa võtta vaid lõpetajad ise ja koolipere liikmed. Kui lõpuaktus toimub siseruumides, siis reeglite järgi ei tohi olla täituvus üle 50 protsendi ja osalejate arv ei tohi ületada poolesaja inimese piiri," selgitas Belobrovtsev.  

Kui aktus toimub õues, näiteks kooli staadionil, siis on osalejate piirarv kuni 100 ja jätkuvalt tohivad osaleda vaid lõpetajad ja koolipere  "Ainukeseks erandiks on erivajadustega õpilaste koolid, kus on juurde lubatud ka lapsevanemad," täpsutas abilinnapea. 

Teine võimalus on pidada aktuseid juulis, kui nõuded on palju leebemad. Lõpuaktustel saavad siis osaleda ka vanemad - siseruumides on osalejate piirarv kuni 500 inimest, välitingimustes kuni 1000 inimest. 

"Lasteaedades kehtivad põhimõtteliselt samad reeglid," lisas Belobrovtsev.

Eksamite eelsete konsultatsioonide osas on Tallinna linnavõim otsustanud, et korraga tohib ühes ruumis viiida kuni kümme inimest ja sama nõue kehtib ka huvikoolide kohta. 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!