Homme
26. mai
10...21
2...10
Ülehomme
27. mai
12...21
3...11

Eesti

Operail tahab uute konteineritega kasvatada kaubamahtu 200 000 tonnini

Foto: Rauno Volmar/Delfi
11:14 20. mai 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Operail plaanib 75 uue puistekonteineri toel kahekordistada multimodaalse kaubaveo mahtu ning 2020. aasta lõpuks transportida üle 200 000 tonni kaupu.

Operaili multimodaalse kaubaveo maht on ettevõtte teatel aasta esimese nelja kuuga kasvanud eelmise aastaga võrreldes enam kui 50 protsenti 20 000 tonnilt 32 000 tonnini. 

"See näitab, et vajadus selle teenuse järgi järjest kasvab ning uute puistekonteinerite saabumine lubab meil mahte veelgi kasvatata," sõnas Operaili multimodaalsete vedude juht Urmas Peterson pressiteate vahendusel.

Ta lisas, et kui eelmisel aastal liigutas ettevõtte multimodaalne kaubaveoteenus kokku pea 100 000 tonni kaupu, siis sel aastal prognoosivad nad aasta lõpuks veomahtu enam kui kahekordistada ning vedada üle 200 000 tonni.

Aasta esimese nelja kuuga on Operail vedanud pea 1400 konteinerit. "Seni on suurem osa kaubast liikunud laevafirmadele kuuluvates konteinerites. Meie uued konteinerid võimaldavad oluliselt suurendada puistekaupade vedu ning kaubamahu suurenedes tihendada rongigraafikut – kui praegu sõidab nädalas kaks rongi, siis uute konteineritega on meil võimekus sõite teostada igapäevaselt," selgitas Peterson. 

Praegu liigub Operaili multimodaalse kaubaveoteenuse toel raudteel peamiselt saematerjal, puitpellet, turvas, killustik ja vili. "Uued konteinerid on avatud katusega, mis võimaldab puistekaupu laadida ka frontaallaaduri või muu tehnikaga, mis muudab konteineri kasutamisvõimalused mitmekesisemaks," märkis Peterson, lisades, et konteinerid on pealt kattega suletavad, kaitstes vajadusel kaupa tuule ja vihma eest.

Esialgu hakkab Hiinast Eestisse saabunud konteinerites liikuma graniitkillustik ning aasta teises pooles vili. Uute kaubagruppidena planeerib Operail raudteele tuua veel puistekaupadest puitpelletid, tuha, tsemendi aga ka teisi kaupu.

Operail teostab multimodaalseid kaubavedusid 2018. aasta suve lõpust. 2019. aasta jooksul vedas ettevõte Tartust Muuga ja Sillamäe sadamatesse ligikaudu 4000 konteinerit.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!