Täna
31. mai
12...20
7...12
Homme
01. juun
14...22
6...11

Eesti

Uuring: pooled töötajad ei tahagi enam kontoritesse naasta

Foto: Hendrik Osula/Delfi
11:31 21. mai 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

53 protsenti eestimaalastest sooviksid jätkata osaliselt kaugtöö tegemist ja töötada varasemast rohkem kodukontorist, selgub üle 3100 töötaja kaasanud CVKeskus.ee küsitluse tulemustest.

Peamiste kaugtöö eelistena toovad töötajad välja, et paindlikum töökorraldus aitab neil hoida kokku aega, suurendab produktiivsust ja loovust ning aitab ka paremini tööle keskenduda. Lisaks tõi kolm protsenti vastanud töötajatest välja, et nad töötasid juba varasemast ajast täielikult kodukontorist.

Vastukaaluks ei näe 28 protsenti töötajatest vajadust kaugtöö suurendamise järele ja 16 protsenti töötajatest leidis, et kaugtöö olemasolu ei ole nende jaoks tähtis. Ootuspäraselt on töö tegemisest kodukontorist kõige vähem huvitatud töötajad, kelle töö iseloom ei võimaldagi kaugtööd teha – töötajate vastustest tulenevalt on sellised sektorid mehaanika, ehitus, logistika, tootmine ja toitlustus.

Kõige enam on paindlikuma töö võimaluse säilimisest huvitatud turundus- ja IT-sektori töötajad – tervelt üle 70 protsenti antud sektori töötajatest sooviksid edaspidi töötada rohkem kodukontorist. Nii turundajad kui ka IT-spetsialistid toovad peamise põhjusena välja aja kokkuhoiu. Lisaks leidis rohkem kui viiendik ehk 22 protsenti turundussektori töötajatest, et nad on kaugtööd tehes loovamad ja produktiivsemad. 

Kaugtöö võimaluse säilimisest on huvitatud ka kaks kolmandikku finantssektori töötajatest ja 60 protsenti juhtidest. Müügisektori töötajatest sooviksid edaspidi rohkem kaugtööd teha 53 protsenti vastanutest ja haridussektoris täpselt pooled vastanutest.

„Viimastel kuudel on toimunud maailma suurim kaugtöö eksperiment, mis on meid õpetanud ja harjutanud töötama virtuaalselt,“ kommenteerib värsket uuringut CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt. „Kuigi päev-päevalt avanevad võimalused naasta kontoritesse tagasi, siis tõenäoliselt on tööturul toimunud suur hüpe edasi ja kaugtöö osakaal, võrreldes varasema ajaga, kasvab märkimisväärselt.“

Asukohtade lõikes soovivad kaugtööd teha kõige rohkem Lääne-Eesti töötajad, kus 65 protsenti töötajatest sooviks edaspidi töötada rohkem kodukontorist. Lõuna-Eestis, välja arvatud Tartumaa, sooviks teha rohkem kaugtööd 57 protsenti töötajatest, pealinnas 56 protsenti ja Tartus 47 protsenti. 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!