Täna
09. juul
15...19
6...14
Homme
10. juul
16...20
6...14

Eesti

Mailis Reps tunnustas õppureid kriisiaegse pingutuse eest

Foto: Jassu Hertsman/Delfi
12:42 29. mai 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps tunnustas reedel, kui algavad riigieksamid, õppureid kriisiaegse pingutuse eest, vahendab BNS.

Reps meenutas, et tänavuse õppeaasta eel ütles ta, et tuleb digipöörane õppeaasta. "Pidasin siis silmas koolide uuenevaid IT taristuid, koolidesse jõudvaid nutikaid seadmeid ja suurenevat digiõpikute valikut – kõike seda, mis aitab nüüdisajastada õppekeskkonda. Õppeaasta kujuneski digipööraseks, kuid palju jõulisemalt, kui me tookord, sügise hakul oskasime ette kujutada," ütles Reps. 

Tema sõnul on keel on midagi enesestmõistetavat, mida kasutatakse päevast päeva, ilma et selle üle põhjalikumalt juureldaks. "Ometi on keelekasutusel suur jõud ja välja öeldud sõnadel mõju. Vajame kõik julgustavat ja toetavat sõna. Targa sõnaga, mis õigel ajal öeldud, võib palju head korda saata. Lohaka ja mõtlematu ütlemisega on vastupidi – võime endale hoopis probleeme tekitada. Kõik oleneb sellest, mida me oskame antud olukorras öelda ja kuidas me seda teeme. Peame teadma, milliseid sõnu kasutame ja milliseid väldime. Kord lendu lastud sõna enam tagasi võtta ei saa," märkis Reps. 

Märtsi keskel üleilmse viirusepuhangu tõttu distantõppele üle minnes oli Eesti Repsi sõnul paljude riikidega võrreldes kindlamas seisus. "Digivahendite, e-õppe materjalide ja e-õpikeskkondade kasutamine õppetöös polnud meie jaoks ju midagi uut. Ometi tuli ka meil distantsõppe esimestel nädalatel kiiresti ja väga palju uut õppida. Näiteks selgus, et varasemast hoopis enam läks vaja enesejuhtimise ja iseseisva töö oskust," ütles Reps. 

"Head koolilõpetajad! Ma tunnustan teid, teie õpetajaid ja vanemaid tehtud töö ja nähtud vaeva eest. Tänu teie südikusele jätkus hariduselu Eestis ka eriolukorra ajal ning e-õppe võimalused ja võimekus kasvasid veelgi. Soovin teile tänaseks eesti keele riigieksamiks rahulikku meelt, nutikaid mõttekäike ja oskuslikku sõnavalikut. Olge tublid!" lisas Reps. 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!