Täna
09. juul
15...19
6...14
Homme
10. juul
16...20
6...14

Eesti

Eesti 200-ga liitub staažikas perearst Diana Ingerainen

Foto: Ilmar Saabas/Delfi
12:31 30. mai 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Endine Tallinna abilinnapea, pikaaegse kogemusega perearst ja Järveotsa perearstikeskuse rajaja Diana Ingerainen liitub Eesti 200-ga, sest kroonilised mured tervishoiusüsteemis vajavad lahendust.

"Ma tahan hoogu juurde anda Eesti tervishoiusüsteemi murede lahendamisele ja poliitikast siin mööda minna ei saa. Eestis on maailma tipptasemel meditsiin, aga abi ei jõua alati inimesteni, kellel seda vaja on," vahendas erakond Ingeraise sõnu. "Arsti juurde saamine muutub aina kaootilisemaks, kohati jääbki abi õigeaegselt saamata ja seda korralduslikel põhjustel."

"Kuidagi ei saa nõustuda, et probleemid arstiabis on tekkinud ootamatult, juba aastaid on tehtud teadlaste ja spetsialistide poolt ettepanekuid, mis parandaks abi kättesaadavust. Meie inimeste, kõigi, olenemata rahvusest ja rikkusest, tervelt elatud eluaastad peavad hakkama pikenema," märkis Ingerainen.

"Mulle sümpatiseeris kohe algusest Eesti 200 julgus pöörata tähelepanu suurte muutuste vajadusele. Me peame oluliselt targemalt kasutama patsiendi andmeid, aga ka toetama inimest oma tervise eest hoolt kandma, selmet keskenduda tihti juba hiljaks jäänud terviseprobleemide ravimisele," selgitas Ingerainen. "Olen nüüd kohtunud mitmeid kordi Eesti 200 juhtidega ja arutanud nägemust tervishoiusüsteemi reformist ning oleme leidnud ühise keele. Tunnen, et mul on Eesti 200-le sarnased vaated ja väärtused ning mulle sobib koostöö julgete inimestega, kelle pilk on suunatud tulevikku."

Diana Ingerainen on pikaaegse kogemusega perearst, kes on üles ehitanud Järveotsa perearstikeskuse, mida ta praktiseeriva arstitöö kõrvalt juhib. Aastatel 2011 – 2017 oli ta Eesti Perearstide Seltsi juhatuse esimees ning aastatel 2004-2005 Tallinna abilinnapea, kus ta vastutas tervishoiu ja sotsiaalvaldkonna eest. Diana Ingerainen on varasemalt kuulunud erakonda Isamaa. Diana Ingerainen kandideerib ka eelseisvatel kohalikel valimistel Tallinna linnas Eesti 200 ridades.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!