Ööpäevaga lisandus 20 COVID-19 positiivset testi

uudised.ee

Ööpäevaga lisandus 20 COVID-19 positiivset testi, ühtegi koroonaviiruse põhjustatud surmajuhtumit ei olnud.

Ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1122 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 1,8 protsenti ehk 20 inimese testi tulemus osutus positiivseks, teatas terviseameti pressiesindaja reedel BNS-ile.

Rahvastikuregistri andmetel laekus 15 positiivset testi tulemust Harjumaale, neist 11 Tallinna. Ida-Virumaale laekus kolm positiivset testi, üks Lääne-Virumaale ja üks Valgamaale.

Harjumaa haigestumistest nelja puhul on tegemist perekondliku nakatumisega, neljal omavahel seotud juhul on inimene nakatunud töökohal. Kahel juhul oli põhjuseks muu kontakt haigega, ülejäänud haigestumiste puhul on asjaolud täpsustamisel.

Lääne-Virumaa juhtumi puhul oli tegemist perekondliku nakatumisega, Ida-Virumaa juhud on seotud nakatumisega töökohal – kaks juhtu kolmest on omavahel ka seotud.

Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai sõnul teeb terviseametit murelikuks tõsiasi, et suur osa uutest haigusjuhtudest saavad alguse nakatumisest töökohal. „Näeme, et inimesed lähevad haigena tööle, seades nii ohtu ka oma kolleegid. Kui me sellest kriisist midagi kaasa võtame, siis võiks selleks olla harjumus haigena kodus püsida,“ ütles Kadai, kelle sõnul peaksid töölt koju jäämist rohkem toetama ka tööandjad. „Kui viiruse leviku tõttu peatub mõne ettevõtte tegevus, siis on kahju kindlasti oluliselt suurem võrreldes töötaja koju jäämisega.“

Reedehommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 16 inimest, juhitaval hingamisel pole ühtegi patsienti. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund.  Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.

Praeguseks on haiglast koju saadetud 347 inimest, lõpetatud 359 COVID-19 haigusjuhtumit.

Tervenenud on 1667 inimest. Neist 1288 inimese haigusjuhtum on lõpetatud, 379 inimese puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, see tähendab, et ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam kui 88 tuhat esmast testi, nendest 1910 ehk 2,2 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Terviseamet tuletab meelde, et COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui kaks meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Kommentaarid puuduvad