Homme
06. aug
18...23
10...16
Ülehomme
07. aug
21...26
10...16

Eesti

Eriarsti juurde aitab sobiva aja leida tehnoloogiline abimees

Foto: Tanel Meos/Delfi
10:59 02. juuli 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Kui inimene ei leia endale ise sobivat aega eriarsti juurde, siis soovitab talle neid üleriigilise digiregistratuuri juurde loodud tehnoloogiline abimees.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) loodud lahendus üleriigilises digiregistratuuris aitab leida aegu eriarsti esmasele vastuvõtule senisest suuremas ajavahemikus ning erinevate tervishoiuteenuse osutajate juures üle Eesti, teatas TEHIK-u esindaja neljapäeval BNS-ile.

Kui eelmisel suvel sai üleriigilises digiregistratuuris broneerida aegu vaid suurematesse Eesti haiglatesse, siis praeguseks on aegasid võimalik broneerida juba 66 raviasutusse. „Inimesed on sageli harjunud eriarsti aegu otsima enda elukoha lähedal asuvast raviasutusest, kuid uus lahendus pakub vaid ühe klikiga esmaseid vastuvõtuaegu erinevates Eesti haiglates ja seda isegi kuni üks aasta ette, olenevalt raviasutuse poolt avaldatud vabadest aegadest,“ sõnas TEHIK-u juht Katrin Reinhold.

Üleriigilises digiregistratuuris on viimase pooleteise aastaga tehtud üle 65 000 broneeringu. „Kiire ja mugav digitaalne võimalus endale ise eriarsti vastuvõtuaega broneerida on kindlasti tulevikku suunatud teenus, mille kasutajate arv kasvab iga päevaga,“ rääkis Reinhold.

Üleriigiline digiregistratuur on lahendus riiklikus patsiendiportaalis www.digilugu.ee , kus inimene saab ühes vaates broneerida, muuta ja tühistada eriarsti esmaseid vastuvõtuaegu kõikides lahendusega liidestunud raviasutustes. See annab patsiendile valikuvabaduse broneerida eriarsti esmane vastuvõtuaeg ühest kohast, ilma et peaks helistama erinevatesse raviasutustesse või kasutama nende broneeringusüsteeme. Eriarsti esmase vastuvõtuaja broneerimiseks on vajalik saatekiri välja arvatud günekoloogi, naha-suguhaiguste arsti, silmaarsti ja psühhiaatri vastuvõtule.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!