Homme
04. aug
17...22
11...16
Ülehomme
05. aug
18...23
10...16

Eesti

Kahenädalase eneseisolatsiooni nõue ei rakendu 23 riigist saabujaile

Foto: Andres Putting/Delfi
15:58 05. juuli 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Koroonasse nakatunute suhtarvule tuginedes ei pea kahenädalasse eneseisolatsiooni jääma vaid 23 riigist Eestisse saabujad, vahendab BNS.

Euroopa Liidust Eestisse reisides ei kehti eneseisolatsioon uuest nädalast reisijatele Austriast, Belgiast, Hispaaniast, Hollandist, Iirimaalt, Islandilt, Itaaliast, Kreekast, Küproselt, Leedust, Liechtensteinist, Lätist, Norrast, Poolast, Prantsusmaalt, Maltalt, Saksamaalt, Slovakkiast, Sloveeniast, Soomest, Šveitsist, Taanist ja Ungarist.

Küll aga kehtib kahenädalase eneseisolatsiooni nõue Bulgaariast, Horvaatiast, Luksemburgist, Portugalist, Rootsist, Rumeeniast, Tšehhist ja Ühendkuningriigist ning ülejäänud maailmast saabujatele, teatas välisministeerium.

Infot Euroopa Liidu riikide ja eneseisolatsiooninõuete kohta uuendatakse igal reedel. Teave riikide ja nõuete kohta neist riikidest saabujatele asub välisministeeriumi lehel: https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-karantiininouete-kohta-euroopast-saabujatele

Valitsus arutab jätkuvalt ka Euroopa Liidu nõukogu soovitusi kolmandatest riikidest saabuvatele reisijatele piiride avamiseks.

Seoses koroonaviiruse levikuga soovitab välisministeerium tungivalt vältida reisimist, välja arvatud Euroopa riikidesse, kus nakatunuid on 15 või vähem inimest 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul ning kust naastes ei pea jääma eneseisolatsiooni.

Välisministeerium juhib tähelepanu sellele, et riik võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi lühikese etteteatamisajaga. Täpsema info saamiseks sihtriigi tingimuste osas tuleks pöörduda välisriigi esinduse poole või välisriigi vastavate ametiasutuste poole.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!