Homme
04. aug
17...22
11...16
Ülehomme
05. aug
18...23
10...16

Eesti

Arvamusfestivali katusteemaks on põhiõigused ja vabadused

Foto: Argo Ingver/Eesti Päevaleht
12:38 08. juuli 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Arvamusfestival avalikustas tänavuse kava, festivali katusteemaks on põhiõigused ja vabadused, vahendab BNS.

Kaheksas Arvamusfestival tähistab põhiseaduse sajandat sünnipäeva kahel päeval Paide vallimäel, edastas festivali korraldaja. Arvamusfestivali katusteemaks on Eesti põhiseaduse juubeli puhul põhiõigused ja vabadused, mida puudutatakse pea igas Põhiseadus 100 ala arutelus.

Reedel on näiteks kavas kohtute arutelu sellest, kuidas teevad kohtunikud õigusriigis otsuseid ning Soome Instituudi koolitund inimõigustest ja meediapädevustest. Laupäeval saab samal alal süveneda usu- ja veendumusvabadusse Eesti Kirikute Nõukogu korraldatud arutelus ning kaasa mõelda Eestimaa Looduse Fondi arutelul õiglase ülemineku protsessist Ida-Virumaal.

"Põhiseadus 100 alal soovime näidata, et põhiseadus ei ole pelgalt raamatuke, mis riiulis seisab, vaid see sisaldab väga aktuaalseid ja elulisi teemasid," ütles festivali eestvedaja Kaspar Tammist. “Olgugi et tänavune Arvamusfestival tuleb erakordse olukorra tõttu õhem, pole me kvaliteedis järeleandmisi teinud. Julgustame kõiki kavasse süvenema, et leida üles enda meelisteemad ning tulla kohale kuulama, küsima ja ka või vaidlema."

Lisaks põhiseaduse aastapäevale peegeldavad arutelualad tänavusi valupunkte ning arengukohti, seega on kavas teadus, digitarkus, Eesti 2035, infokorratus, võrdne kohtlemine ja digikultuur.

Festivali esimese päeva lõpetab tavakohane erakonnaesimeeste arutelu, mida juhivad Marju Himma ja Taavi Eilat, ning päeva võtab kokku Kinoteatri näitleja Henrik Kalmet. Teisele päevale panevad punkti kolm põhiseadusliku institutsiooni juhti, kui president Kersti Kaljulaid, õiguskantsler Ülle Madise ja riigikohtu esimees Villu Kõve arutlevad teemal, kui palju me ise enda vabadusi ära anname.

Kuuekümne arutelu seas toimuvad muuhulgas tavaks saanud erakonnaesimeeste debatt.

Festivali kultuuriprogrammis saab kuulata Philly Joe's ja Vaiko Epliku muusikat, vaadata näitusi ning osaleda Paide muusika- ja teatrimaja sünnipäeval. 

Festival on külastajatele tasuta, kuid piirangute tõttu võib kohal viibida tuhat inimest päevas. 

 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!