Homme
04. aug
17...22
11...16
Ülehomme
05. aug
18...23
10...16

Eesti

Politsei: alkohol ja sigaretid on alaealistele kergelt saadavad  

Foto: Saeed KHAN/AFP/Scanpix
12:43 08. juuli 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Politsei tegi teisipäeval Tartumaal mitmes kaupluses kontrolloste, mis näitasid, et müüjad ei veendu ostja täisealisuses ning alkohol ja tubakatooted on alaealistele kergesti kättesaadavad, vahendab BNS.

Tartumaa piirkonnavanem Anti Peiponen kirjeldas, et kontrollostudele kaasatud noored said politseinike järelevalve all suurema vaevata kauplustest osta alkohoolseid jooke ilma, et müüja oleks nende vanuse vastu huvi tundnud.

Näiteks põhjendas üks müüja, et klient näis olevat enam kui 18-aastane. Dokumendi küsimine ja kontrollimine olnuks tema sõnul lisaaega võtnud ja järjekorra tekitanud. Müüja siiski tõdes, et tema sisetunne kliendi vanuse osas ei olnud kindel ning kahtlus oli, et klient ei pruugi täisealine olla.

Kauplustele, kus rikkumised tuvastati, tehti märgukirjad. Selles juhib politsei ettevõtja tähelepanu eksimusele ning küsib koostööd olukorra parendamiseks ja müüjate teadlikkuse tõstmiseks.

"Kontrollostude eesmärk on selgitada, mis on rikkumise põhjused ja jälgida, kas müüjad veenduvad kliendi täisealisuses korralikult. Olulisim sellest on tagada, et sõltuvust tekitavad ained ei jõuaks alaealisteni," märkis piirkonnavanem.

Kontrollost toimub politseiniku järelevalve all ja politseinikud saavad sellele kaasata vähemalt 16-aastaseid noori. Kontrollostu saab teha, kui politseini on jõudnud info kahtlusest, et kaupluses on alaealistele alkoholi- või tubakatooteid müüdud. Kontrollostu tehing on tühine ehk karistust ei järgne ja ostetud kaup tagastatakse kauplusele, kuid korduvate rikkumiste korral võib siiski kaasa tuua müügiloast ilmajäämise.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!