Homme
06. aug
18...23
10...16
Ülehomme
07. aug
21...26
10...16

Eesti

Botaanikaaed ootab traditsioonilistele roosipäevadele

Foto: Sea Star/Delfi
14:53 13. juuli 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Tallinna Botaanikaaed kutsub 18.–19. juulil kõiki traditsioonilistele roosipäevadele, vahendab BNS.

Selleaastaseks teemaks on botaanikaaia väärikad vanad peenraroosid. Pööratakse tähelepanu kollektsiooni pikkadele niinimetatud ajaloopeenardele. Näha võib Eesti oludes ajahambale ja klimaatilistele tingimustele vastupidanud modernseid peenraroose alatest 1867. aastast aretatud sordist "La France" kuni sortideni selle aastatuhande algusest. Teiste seas võib näha kunagisi staare nagu "Baccara", "Super Star" ja "Rumba". 

Ühtlasi on roosipäevad pühendatud Tallinna Botaanikaaia esimese direktori ja nõukogudeaja esimese roosiraamatu väljaandja Arnold Puki 90. sünniaastapäevale. 

„Kahe päeva vältel saavad roosihuvilised osaleda ekskursioonidel, osta kaasa roosiistikuid ja kodumaist kosmeetikat. Laupäeval saab osaleda töötubades, kus on võimalik valmistada isiklik parfüüm ning kogeda aroomteraapilist käemassaaži,“ rääkis roosipäevade kuraator Toomas Türk. „Haara kaasa piknikutekk ning tule saa vikerkaarevärvilisi iluelamusi roosiaiast,“ kutsus Türk kõiki südasüvisel nädalavahetusel botaanikaaeda. 

Laupäeva õhtul kell 20 toimub kontsert „Ainult Georg Otsale mõeldes“, et tähistada 100. aastat legendaarse laulja sünnist. Esinevad Rahvusooper Estonia solistid Olga Zaitseva, Raiko Raalik, klaveril saadab Riina Pikani. Piletid on müügil Piletilevis ja kohapeal. Kontserdile eelneb giidiga ekskursioon rosaariumis. 

Tallinna Botaanikaaia väliterritoorium ja kassa on avatud iga päev kell 10-19 ja kasvuhooned kell 11-19. Sissepääs roosipäevadele on tavahinnaga.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!