Täna
13. aug
16...23
6...17
Homme
14. aug
19...24
6...16

Eesti

MTA-sse helistades saab end tuvastada Mobiil-ID ja Smart-ID-ga

Foto: Hendrik Osula/Delfi
12:25 14. juuli 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Sellest nädalast saavad inimesed maksu ja tolliameti (MTA) klienditoe infoliinile helistades maksuküsimuste kohta detailset infot mugavalt ja kiiresti, tuvastades end Mobiil-ID või Smart-ID abil, vahendab BNS.

Varasemalt pidi isikupõhise informatsiooni saamiseks sisse logima iseteeninduskeskkonda e-MTA või külastama MTA teenindusbürood.

Kliendid saavad end soovi korral tuvastada Smart-ID või Mobiil-ID abil enne kõneoote järjekorda võtmist või kõne ajal. Smart-ID kasutamisel küsitakse isikukoodi ja Mobiil-ID kasutamisel mobiiltelefoni numbrit ja isikukoodi. 

„Isikutuvastuse teenus on osa MTA strateegiast muuta meie teenused inimeste jaoks võimalikult lihtsaks ja kergesti kättesaadavaks. Uue teenuse abil saavad meie töötajad anda tuvastatud kliendile tema kohta käivat maksusaladuse alla kuuluvat teavet, mida varem polnud võimalik teha. Näiteks, kui klient soovis teada oma teenitud aastatulu summat, pidime ta suunama e-teenindusse, kuid nüüd saab tuvastatud klient selle info kätte juba klienditoele helistades,“ ütles MTA klienditeeninduse valdkonnajuht Heli Kullamaa.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!