Täna
12. aug
17...22
7...16
Homme
13. aug
16...23
7...17

Eesti

Ratas: jutt Eesti ja Soome vaheliste suhete halvenemisest on vale

Foto: Tiit Blaat/Delfi
14:11 01. august 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Peaminister Jüri Ratase sõnul ei ole tõene välisteenistusest lahkuda otsustanud Harri Tiido väide, nagu oleks Eesti ja Soome suhted viimasel ajal halvenenud.

"Tunnustan suursaadik Harri Tiidot tehtud töö eest Eesti välisteenistuses, kus ta on edendanud diplomaadina meie riigi huve viimased 20 aastat. Samuti on tunnustamisväärt suursaadik Tiido sirgeseljalisus ja põhimõttekindlus, mida ma väga hindan," vahendab riigikantselei Ratase sissekannet Facebookis.

"Ometi on tarvilikud mõningad täpsustused, mis puudutavad minu töiseid suhteid Soome peaministriga ja Soome-Eesti koostööd üldiselt. Koroonakriisi esimestest päevadest peale oleme põhjanaabriga hoidnud regulaarset suhtlust. Mõlema riigi välisministeeriumite juhitud koordinatsioonigrupp töötas kogu kriisi vältel, tegeledes praktiliste probleemidega, mis puudutasid eelkõige inimeste vaba liikumise küsimusi. Just Soomega leppisime juba märtsis kokku ametkondade vahelised koordineerimise alused," kirjutas Ratas.

"Peaminister Sanna Marin oli üks esimesi valitsusjuhte, kellele kriisi alguspäevadel helistasin. Kui Soome valitsus otsustas taastada töörände Eestiga, teavitas peaminister Marin mind telefonitsi sellest samal päeval, mida ma väga hindan," meenutas Ratas. "Viimasel Euroopa Ülemkogul pidasime peaminister Mariniga mitmeid kahepoolseid nõupidamisi, kus koordineerisime seisukohti Euroopa tulevase eelarve läbirääkimistel."

"Seega ei vasta tõele suursaadik Harri Tiido väide, et kahe riigi vahelised suhted on halvenenud või Eesti peaministril pole võimalusi oma Soome kolleegiga hõlpsasti suhelda. Soome-Eesti suhted, on endiselt tugevad ja töised. Samuti sõbralikud, mida väljendas Eesti ja Soome diplomaatiliste suhete 100. aastapäeva tseremoonia, mis toimus Tallinnas tänavu 8. juunil," märkis Ratas enda kirjutises.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!