Homme
29. sept
14...17
7...14
Ülehomme
30. sept
14...18
6...14

Eesti

Arheoloogilised leiud katkestasid Roosikrantsi tänava remondi

Foto: Jaanus Hämarsoo/Delfi
13:06 05. august 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Tallinnas Roosikrantsi tänava alt leiti ehitustööde alguses väärtuslikke arheoloogilisi leide, mistõttu tänavaremont seiskus ja sügisel algavad seal arheoloogilised uuringud.

Vabaduse väljaku poolses Roosikrantsi tänava otsas tuli kohe kaevetööde alguses välja kultuurkiht alates kiviajast, teatas linnavalitsuse pressiesindaja kolmapäeval. Selle väärtusliku arheoloogilise leiu tõttu peatas linn ajutiselt ehitustööd tänaval ja alustas hankemenetlust arheoloogiliste uuringute tarvis.

Uuringutega on plaan alustada septembrikuust ja lõpetada tööd hiljemalt novembris. Tänavat hakatakse taastama esimesel võimalusel ja etapiti läbiuuritud teelõikude kaupa.

Sügisel viiakse lõiguti läbi arheoloogilised kaeve- ja uurimistööd Roosikrantsi tänaval: projekteeritud tehnovõrkude ja sõidutee aluskihtide käsitsi läbikaevamine ja muinasaegse kultuurkihi sõelumine. Arheoloogiliste uuringute ja kaevetööde ala eeldatav maht on umbes 4700 kuupmeetrit.

Arheoloogiliste uuringute alustamiseni on Roosikrantsi tänaval kehtestatud ajutine liikluskorraldus. Ajutiselt on see tupiktänav, kus kinnistutele pääseb ainult Pärnu maantee poolt. Peatumine ja parkimine on lubatud vaid paarisnumbritega kinnistute poolsel teeserval.

Arheoloogiliste uuringute läbiviimise operatiivsusest ja ilmastikutingimustest sõltuvalt võib Roosikrantsi tänava taastusremondi lõpetamine lükkuda tuleva kevade lõppu.

Roosikrantsi tänava taastusremonti ning ühisveevärgi ja kanalisatsioonitorustike rekonstrueerimistööd tehakse linna keskkonna- ja kommunaalameti tellimusel.


Kommentaarid

Kommentaare 1
juliette rahandus 17:35 06. august 2020
TERE TULEMAST: LAENU VÕRGUD ISIKUTE VÕRGUS VABASTAMISEL VABA ÜLES Dünaamilise meeskonna maksmine

Kas otsite laenu oma tegevuse taaselustamiseks kas projekti lõpuleviimiseks või vajate raha muudel põhjustel?

Mure pärast, isegi kui olete ummikus oma riigis ja teil pole juurdepääsu rahastamisele, pöörduge selle e-posti aadressi: Juliettecredit1@gmail.com

õppida tundma muretut laenu ja finantseerimise tingimusi ning hüvasti jätta oma finantsprobleemidega.

Pange tähele valdkondi, kus saame teid aidata oma projektides või ummikseisu lahendamisest

* Rahaline

* Investeerimislaenud

* Isiklikud laenud

Ps: teadke, et töötame teie rahuloluga. Võite jälgida oma faili veebis, et teada saada selle edenemist.
Palun võtke minuga ühendust e-posti teel: Juliettecredit1@gmail.com