Täna
21. sept
15...17
7...13
Homme
22. sept
15...18
9...14

Eesti

Riik toetab omastehooldajaid ja erivajadustega inimesi 5 miljoniga

Foto: Karin Kaljuläte/Delfi
10:27 10. august 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Esmaspäeval avab Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK) tööturul osalemist toetavate hoolekandeteenuste taotlusvooru viie miljoni euro ulatuses; toetuse eesmärk on parandada töövõimalusi erivajadustega inimestele ja kodus lähedasi hooldavatele tööealistele inimestele, vahendab BNS.

Toetust saavad need projektid, mis pakuvad sihtgrupile koduteenust, tugiisikuid, isiklikke abistajaid, üldhooldusteenust väljaspool kodu, nõustamist, tugigruppe ning integreeritud hoolekandeteenuseid, teatas RTK.

RTK tööelu talituse juhataja Üle Luide sõnul arvestati taotlusvooru loomisel sellega, et puudega ja vanemaealiste inimese osakaal on piirkonniti erinev.

"Sel korral vähenes omaosaluse määr 10 protsendi võrra nendele omavalitsustele, kus puude raskusastmega ning 65-aastaste ja vanemate elanike osakaal on üle 30 protsendi," ütles Luide pressiteate vahendusel. 

"Soovime, et toetuse abil paraneksid Eestis hoolduskoormusega inimeste võimalused tööturule siseneda, seal jätkata ja samuti tõsta erivajadustega inimeste madalat tööhõivemäära," lisas ta

Toetust saavad taotleda kohalike omavalitsuste üksused, juriidilised isikud ja riigiasutused. Vähim toetussumma projekti kohta on 50 000 eurot ja suurim 300 000 eurot.

Toetust rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondist ja meedet haldavad sotsiaalministeerium ning RTK. 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!