Homme
29. sept
14...17
7...14
Ülehomme
30. sept
14...18
6...14

Eesti

Looduskaitse aastapäev kulmineerub matkadega üle Eesti

Foto: Argo Ingver/Delfi
13:52 12. august 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Eesti looduskaitse 110. aastapäeva tähistamine kulmineerib käesoleva nädala lõpus matkadega üle Eesti.

Sel neljapäeval kogunevad looduskaitseeksperdid konverentsile Saaremaal, kus 110 aastat tagasi pandi alus Eesti looduskaitsele. Sama päeva õhtul alates kella 19-st toimuvad kõigile huvilistele avalikud töötoad, kus jagavad loodus- ja keskkonnateadmisi teiste seas eksperdid keskkonnaametist, keskkonnaministeeriumist, Eestimaa Looduse Fondist ning Eesti Loodusmuuseumist. 

Laupäeval ja pühapäeval järgnevad Eesti looduse päeva tähistamiseks matkad üle Eesti. „Paljudes maailma paikades on looduse kaitsmiseks vajalik see kõigepealt taastada. Eesti on selles osas paremas seisus ning lisaks taastamisele on meil palju mida hoida. Eesti looduse päeva matkadel räägitakse konkreetse piirkonna looduskaitselistest väärtustest ning õpitakse üheskoos Eesti loodust paremini väärtustama ja hoidma,“ ütles keskkonnaameti peadirektori asetäitja Leelo Kukk.

Retkedel kaitsealadele avaneb huvilistele võimalus ammutada uusi teadmisi ja mõtiskleda looduse ja tervise tähtsuse üle ekspertide juhtimisel. Keskkonnaministri Rene Kokaga on võimalik koos matkata ja arutleda tema kodukandis Raplamaal.

Tasuta matkadel osalemiseks on vaja eelnevalt registreeruda. Matkadega saab lähemalt tutvuda keskkonnaameti kodulehel.

Looduskaitse alguseks Eestis peetakse 14. augustit 1910, mil Riia Loodusuurijate Ühing rentis Saaremaa Kihelkonna pastoraadile kuuluvad Vaika linnusaared, et tagada sealsetele lindudele turvalised pesitusvõimalused. Nii sündis Vilsandi saare majakavahi Artur Toomi eestvedamisel Baltikumi esimene kaitseala.

Praegu, sada kümme aastat hiljem ulatub elurikkuse hoidmiseks seatud kaitstavate alade arv Eestis üle tuhande. Nende pindala moodustab ligi viiendiku Eesti maismaast.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!