Ööpäevaga lisandus 15 positiivset koroonatesti

uudised.ee

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2106 haigust COVID-19 põhjustava koroonaviiruse esmast testi, millest 15 testi tulemus osutus positiivseks, vahendab BNS.

Rahvastikuregistri andmete kohaselt laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati seitsmel inimesel. Ida-Virumaale lisandus kolm ning Jõgevamaale üks uus positiivne koroonaviiruse proov. Neljal juhul puudus positiivse proovi andnul rahvastikuregistris registreeritud elukoht.

Terviseameti kahe regionaalosakonna jälgimisel on koroonaviiruse levikuga seonduvalt ligi 1300 inimest

Harjumaale ööpäevaga lisandunud seitsmest uuest haigusjuhust kaks on sissetoodud välisriigist, ühel juhul Euroopa Liidust ja ühel juhul Venemaa Föderatsioonist, ühel juhul saadi viirus tuttavalt. Üks uus juhtum on seotud Vene draamateatriga, teater sulges seetõttu vähemalt nädalaks ajaks oma uksed. Ülejäänud juhtumite asjaolud on selgitamisel.  

Neljast positiivse testi andnud välismaalasest üks on seotud spordiüritusega Ironman. Inimene viibib isolatsioonis.

Terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel on neli aktiivset kollet, millest Ülemiste City ja Nõmme Kalju koldega on mõlemaga hetkel seotud kaheksa haigusjuhtu ning saunapeo kolle, millega seotult on haigestunud kuus inimest. Vene draamateatri koldega on kokku seotud ka kuus haigusjuhtu - tööl ja pereringis nakatumine kokku.

Kokku on seoses koroonaviiruse levikuga terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 500 inimese.

Kaks Ida-Virumaa haigusjuhtu on seotud nakatumisega pereringis.

Terviseameti ida regionaalosakonna jälgimisel on seoses SARS-CoV-2 levikuga ligi 700 inimest. 

Terviseameti ida regionaalosakonna jälgimisel on seoses SARS-CoV-2 levikuga ligi inimest, kellest 105 on haigestunud. Regionaalosakonna tegevuspiirkonnas on kokku viis aktiivset kollet, millest suurim on 56 haigestunuga, neist 31 on töötajad ja 25 töötajate lähikontaktsed, nii-öelda Estonia kaevanduse kolle. Jõhvi Keldri koldega on seotud 15, Ühendkuningriigist sissetoodud koroonaviiruse koldega 13, Ojamaa kaevanduse koldega 9 ning Viru vangla koldega 5 haigusjuhtu - kolm töötajat ja kaks töötaja pereliiget. 

Reede hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 9 inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti. Möödunud ööpäeva saadeti haiglast koju üks inimene, uusi juhtumeid ei avatud.

Praeguseks on haiglates lõpetatud 414 COVID-19 haigusjuhtumit 401 inimesega.

Reedese seisuga on tervenenud 2157 inimest. Neist 1632 inimese haigusjuhtum on lõpetatud, 525 inimese puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 16.

Eestis on kokku tehtud üle 156 tuhande esmase testi, nendest 2456 ehk 1,6 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. 

Kommentaarid puuduvad