14-aastane krossisõitja Joosep Pärn saavutas nii Eesti kui Soome meistritiitlid

uudised.ee

Laupäeval, 12. septembril toimus Eesti motokrossi meistrivõistluste viimane etapp Langel. 14-aastane Joosep Pärn võitis nii kvalifikatsiooni kui mõlemad sõidud. Meistritiitel oli tegelikult kindlustatud juba pärast esimest sõitu. Kui võistlus lõppes, kiirustati laeva peale, et järgmiseks päevaks Soome meistrivõistluste viimasele etapile jõuda. Soomes kimbutasid noort krossisõitjat tehnilised probleemid, aga sellegipoolest suutis ta esimeses sõidus teise koha ning teises sõidus kolmanda koha saada, mis tähendab üldarvestuses, et temast sai esimene välismaalasest Soome meistrivõistluste 85cc klassi võitja. 

Eesti meistrivõistlused said avapaugu 4. juulil Karksi krossirajal, kui Joosep võitis mõlemad sõidud. 12. juulil mindi Soome meistrivõistluste I etapile end proovile panema – tulemuseks teine koht ja suur soov sarjas jätkata. Pärast 18. juuli EMV II etapi võitu Pärnus sõideti otse Soome, et järgmisel päeval sealt taas teine koht tuua. August algas aga väga suure katsumusega – 1. augustil Türil toimunud EMV III etapilt, mille Joosep võitis, sõideti öö läbi Torniosse, mis asub Helsingist u 750 km kaugusel. Joosep võitis seal mõlemad sõidud. 

20. augustil Lauri krossirajal toimunud EMV IV etapil toimus tagasilöök – kvalifikatsioonisõidu ajal sai Joosepi jalg vigastada. Kuigi trauma oli märkimisväärne, oli tahtmine siiski tugevam ja Joosep jätkas läbi valu võistlust ning saavutas teise koha. 10 päeva hiljem toimus Soome meistrivõistluste IV etapp, kus vigastus andis küll endiselt tunda, kuid Joosep suutis siiski teise koha vääriliselt sõita. Ja kõik see viis eelpool mainitud viimaste etappide ning meistritiitliteni. Eesti meistrivõistlused võitis Joosep 241 punktiga, edestades järgmist 30 punkti võrra. Soome meistrivõistlused võitis ta 226 punktiga, edestades teist kohta 2 punkti võrra. 

Joosep Pärn (28.02.2006) kuulub Pärnu motoklubisse ja sõidab numbriga 612. Ta alustas krossisõitu 2009. aasta alguses ning jõudis esimese Eesti meistritiitlini 2017. aastal 65cc klassis. Joosepi treener ja mehaanik on tema isa Jüri Pärn, kes võtab enda ja sõitja emotsioonid kokku: „Pärast kaht ebaõnnestunud hooaega tundub selline õnnestumine – kahe meistritiitli võit – lausa uskumatu. See on kõva vundament, millele edaspidist sportlaskarjääri ehitada. Oleme väga tänulikud toetajatele ja sponsoritele, kelleta poleks see kõik võimalik.“ 

Eesti meistrivõistluste üldtabel: speedhive.mylaps.com/Championships/85293 

Soome meistrivõistluste üldtabel: motti.moottoriliitto.fi/sml/fi/publicRankResults/df1db166-84aa-433a-a2af-e97e6d1fa333

Joosepi koduleht: www.joosepparn.com 

Joosepi Facebooki sportlaseleht: www.facebook.com/parnjoosep 

Kommentaarid puuduvad