Bolt muudab oma tõukerattad aasta lõpuks kliimapositiivseks

uudised.ee

Bolt avaldas kolmapäevl lubaduse, et kogu ettevõtte tõukerattaäri on selle aasta lõpuks kliimapositiivne - see tähendab, et Bolt plaanib eemaldada atmosfäärist rohkem süsinikku, kui tõukerataste tootmine ja hooldamine seda toodab. 

„Suhtume kliimamuutusesse tõsiselt ja võtame vastutuse oma äritegevuse tekitatud keskkonnamõjude eest.Tõukerattad on keskkonnasõbralik liikumisviis linnadele ja inimestele, kes soovivad vähendada oma ökoloogilist jalajälge ja teha rohelisemaid valikuid,” ütles Bolti kaasasutaja Martin Villig. 

Selleks, et tõukerattad kliimapositiivseks ehk süsiniknegatiivseks muuta, plaanib Bolt neutraliseerida oma tõukerattaärist tulenevad süsinikuheited ning toetada erinevaid süsinikuheiteid tasakaalustavaid projekte, näiteks metsa istutamist ja taastuvenergia tootmist. Lisaks sellele lubab Bolt panustada tõukerataste jätkusuutlikusse arengusse, vähendada jäätmeid ning kujundada ja hoida ülal turu efektiivseimat tõukerataste rendisüsteemi. 

“Meie rakendus ja ettevõtte enda toodetud tõukerattad on vaid osa tegevustest, millega me püüame tagada oma rendiäri kestlikkust kõikides riikides ning täita lubaduse tõukerattaäri 2020. aasta lõpuks kliimapositiivseks muuta,” lisas Villig.

Selle aasta mais tutvustas Bolt ettevõtte enda disainitud ja toodetud elektritõukeratta mudelit. Uus mudel on 100 protsenti ümbertöödeldav, vastab ISO standarditele, on kuni viieaastase elueaga ning kaalub teistest turul olevatest mudelitest kuni 55 protsenti vähem, mis tähendab, et selle tootmise ja transportimise süsinikujälg on märkimisväärselt väiksem.

Lisaks tõukeratta riistvarale lubab Bolt jätkusuutlikult üles ehitada ka tõukerataste tarneahelad ja hooldusprotsessid. Selleks, et tagada tõukeratta võimalikult pikk eluiga ning jätkusuutlik renditeenus, kasutab Bolt kõigis riikides transpordiks, remondiks ja hoolduseks kohalikke partnereid ja mehaanikuid. Ka tõukerataste hoolduseks ja hoiustamiseks kasutatavates ladudes minnakse järk-järgult üle taastuvenergiale.

Bolti rakendus ühendab endas sõidujagamisteenuse ja tõukerataste rendi. Linnades, kus on saadaval mõlemad teenused, julgustab Bolt rakenduse kasutajaid lühemate vahemaade puhul tõukerattaid eelistama. 

Bolti sõitude analüüs näitas, et üheksa protsenti aktiivsetest sõidujagamisteenuse kasutajatest on hakanud lühemate reiside puhul tõukeratast kasutama. Lisaks selgus, et 70 protsenti tõukerattasõitudest tehakse igapäevaselt vajalikeks käikudeks, näiteks tööle ja sealt koju sõitmiseks. Pea 40 protsenti sõitudest lõpeb ühistranspordipeatuste lähedal, mis näitab, et tõukerattaid kasutatakse esimese või viimase miili lahendusena. See aitab vähendada autode kasutamisega tekkivaid ummikuid.

Bolti laiem eesmärk on toetada keskkonnasõbralikuma linnatranspordi arengut, aidata kaasa linnaplaneerimisele ning infrastruktuuri loomisele. Selleks lubab Bolt jätkata dialoogi linnadega ning jagada nendega liikluse planeerimise seisukohalt olulisi andmeid.

“Meil on ainulaadne platvorm, mis ühendab samas rakenduses sõidujagamisteenuse ja tõukerattad. See annab meile suurepärase ülevaate sellest, kuidas inimesed transpordivalikuid teevad ja annab meile võimaluse oma kasutajaid rohelisemate valikute poole suunata,” selgitas Villig.

Bolti tõukerattaid saab tänaseks rentida 14 riigis ja rohkem kui 40 linnas üle Euroopa, Eestis on Bolti tõukerattad saadaval Tallinnas, Tartus ja Pärnus ning järgmisel hooajal on plaanis laieneda veel mitmesse väiksemasse linna. 

Kommentaarid puuduvad