Homme
24. sept
17...22
8...15
Ülehomme
25. sept
16...21
10...16

Eesti

Tartu bussijaam läheb remonti 

Foto: Raivo Tasso/Delfi
12:04 16. september 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Tartu bussijaamas algasid remonttööd - esimesena remonditakse kohvikuosa, ülejäänud hoone aga järgmise aasta kevadsuvel, kirjutab BNS.

Remonditööde tõttu on bussijaama kohvik praegu suletud, septembri lõpus teeb samas kohas uksed lahti kohvik Caffeine, ütles AS-i Tasku Keskus tegevjuht Annika Oja.

Teine etapp ehk ülejäänud bussijaamahoone uuendamine on Oja sõnul projekteerimisfaasis ja töö läheb lahti järgmise aasta kevadsuvel. Augusti lõpuks on seest ja väljast uuendatud bussijaam praeguse kava järgi valmis.

Bussijaama hakkavad koos renoveerima Tasku Keskus ja OÜ Cargobus, mis haldab lisaks Tartule ka Tallinna, Rakvere ja teiste väiksemate linnade bussijaamu.

Cargobusi tegevjuhi Airika Aruksaare sõnul asub Tartu bussijaam väga heas kohas, ent vajab nüüd ajakohastamist. Aruksaare sõnul on eesmärk muuta bussijaam reisijaile mugavaks ootekeskkonnaks, mis ei jäta väsinud muljet, vaid on linnale vääriline visiitkaart. Ootesaali on plaanis muuta avaramaks, nii et seal tahaksid bussi oodata needki, kes praegu bussijaamas istumist väldivad. Avarust tuuakse juurde tänava poole suurte akende paigaldamisega, läbi nende paistab sisse rohkem päevavalgust. Tualett, kuhu praegu saab vaid väljast, kolitakse uue plaani järgi ümber bussijaama ruumidesse ja tuleb vanast viisakam. Lisaks kavatsetakse bussijaama juurde luua mugavaid istekohti ja nurgakesi, kus bus si oodates saab töö- või kooliasju teha.

«Praegu minu nägemuses lihtsad ootesaali pingiread ei vasta enam tänapäeva inimeste ootustele,» tõdes Aruksaar. Ta nentis, et kui maailmas ringi vaadata, siis pole transpordisõlmed alati kõige õdusamad kohad, ent näiteks Tallinna lennujaam on hea näide, kuidas saab teha ka väikselt, armsalt ja koduselt ning saada sellega tuntust üle ilmagi.

Et Tasku keskus on ka ise viimastel aastatel uuenenud, soovib Tasku tegevjuht Annika Oja, et ka bussijaam areneks edasi. «Soovime, et meie kui linnasüdames asuva kaubanduskeskuse kõik osad oleksid korras, hea välimusega ja mugavad kasutada,» ütles ta.

Bussijaama remondi kogumaksumusest Oja rääkida ei osanud, sest täpne hind kujuneb välja siis, kui lõplik projekt paika saab. Ka 2014. aasta lõpus oli bussijaama ümberehitus päevakorral ning siis kirjutati, et bussijaam hakkab paiknema Tasku sees. Oja sõnul on see projekt praegu ootele pandud, sest majandusolukord on palju muutunud.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!