Ligi 700 Läänemere gümnaasiumi õpilast on koroona tõttu distantsõppel

uudised.ee

Tallinnas Lasnamäel asuv Läänemere gümnaasium saatis COVID-19 nakkuskolde laienemise tõttu neljapäevast distantsõppele kõik klassid alates 6. klassidest kuni gümnaasiumi lõpuni, kokku ligikaudu 700 õpilast, vahendab BNS.

Samuti on saadetud kodusele tööle enamik õpetajaid, teatas linnavalitsuse pressiesindaja BNS-ile. Praeguseks on koroonaviirusesse haigestunud kolm õpilast erinevatest klassidest ja kolm õpetajat, kes puutusid kokku mitme erineva klassiga.

"Eilse päeva jooksul lisandus Läänemere gümnaasiumi kooliperest neli positiivset koroonaproovi, kaks õpilast ja kaks õpetajat. Lisaks möödunud nädalal haigestunud 5. klassi õpilasele lisandus 7. ja 10. klassi õpilane. Samuti said lisaks varasemalt haigestunud 5. klassi õpetajale haigust kinnitava testitulemuse veel kaks õpetajat, kes puutusid kokku erinevate klassidega,“ ütles abilinnapea Vadim Belobrovtsev. „Terviseametiga konsulteerides otsustati kohe jätta koju kõik klassid ja õpetajad, kes võisid haigestunud kaaslastega kokku puutuda.“ 

Kõik Läänemere gümnaasiumi 6.–10. klassi õpilased jäävad eneseisolatsiooni 25. septembrini. 11–12. klassi õpilased jäävad samaks perioodiks kaugõppele, neile eneseisolatsiooni nõuet ei rakendata. 5. klassid suunati distantsõppele juba möödunud nädalal.

Terviseameti Põhja regiooni juht Ester Öpiku sõnul on terviseametnikud olnud alates esimestest nakatumisjuhtumitest kooli juhtkonnaga tihedas kontaktis. „Meie soovitus oli kõik lähikontaktsed õpilased ja õpetajad suunata eneseisolatsiooni. Arvestades seda, et lähikontaktsetena määratletud inimeste arv selle nakkuskolde puhul läheneb tuhandele, teeme koostööd kooliga, et Terviseameti juhendmaterjali peredele e-kooli vahendusel edastada,“ ütles Öpik.

„Nakkuse leviku tõkestamiseks toetame distantsõppe rakendamist. Lisaks lähikontaktsete eneseisolatsioonile teeb kool õppehoones suurpuhastuse. Alglasside õpilased 1.-3. klassis on eraldi korpuses, neil praegu teadaolevalt kokkupuude haigestunutega puudub ning algklasside puhul jätkub õppetöö tavapärasel viisil. Haigustunnustega õpilased ning õpetajad ei tohiks kindlasti kooli minna. Kontaktõppega jätkavatel õpetajatel soovitame kindlasti kanda visiiri, et kaitsta nii ennast kui ka lapsi, ning hoida õpilastega distantsi. Väiksemate laste puhul ei ole maski kandmise nõue tulemuslik, sest lapsed ei suuda niikuinii maski korrektselt paigaldada, kanda ja eemaldada. Pigem tasub algkooliõpilasi samuti hajutada, hoida distantsi, nõuda hügieenireeglite täitmist ning ruume vahetundides tuulutada,“ rääkis Öpik.

Läänemere gümnaasiumi õppehoones toimub suurpuhastus ja koolimaja on suletud 18., 19, ja 20. septembril. Distantsõppele saadetud viiendate klasside õpilased saavad õppetööle naasta 21. septembrist ning vanemate klasside õpilased alates 28. septembrist, kui neil ei ole ilmnenud haigustunnuseid.

Läänemere gümnaasiumi direktor Denis Presnetsov paneb lapsevanematele südamele, et kodusele õppele saadetud lapsed jääksid järgmise nädala lõpuni kõrvale ka trennidest ja huviringidest ning hoiduksid kokkusaamistest sõpradega ning üritustest. „Samuti palume vanematel koju jätta nooremates klassides käivad õed-vennad. Täna-homme kogume kokku info, kui paljud lapsed vajavad distantsõppeks arvutit ja uue nädala alguses toimetame need õpilasteni. Alates 22. septembrist saavad distantsõppele saadetud õpilased ka koolitoidu paki,“ lisas direktor.

Tallinna Läänemere Gümnaasiumis õpib kokku ligi 1400 õpilast, õpetajaid ja teisi koolitöötajaid on 105, neile lisanduvad toitlustajad ja teised teenusepakkujad.

Kommentaarid puuduvad