Homme
01. nov
6...10
0...9
Ülehomme
02. nov
7...12
1...10

Eesti

Ööpäevaga sai koroonadiagnoosi 35 inimest

Foto: Andres Putting/Delfi
11:56 27. september 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Ööpäeva jooksul sai koroonadiagnoosi 35 inimest, mis tõstis viimase kahe nädala haigestumuse 100 000 inimese kohta 39,43 peale.

Rahvastikuregistri andmeil laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus jäi koroonasse 18 inimest. Ida-Virumaale laekus 12 ning Raplamaale, Hiiumaale, Läänemaale ja Jõgevamaale üks uus koroonaviiruse juhtum. Ühel positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht – reeglina on sellisel juhul tegemist välismaalasega.

Harjumaa 18 juhtumist 14 laekus Tallinna. Neist kõigist on kolm seotud nakatumisega pereringis ning kaks nakatumisega koolis. Ühel juhul toodi viirus sisse Ukrainast, ülejäänud juhtumite asjaolud on veel täpsustamisel.
Põhja regionaalosakonna inspektorite jälgimisel on ligi 2000 inimest, kellest 273 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada kuute kollet, millest suurimad on Ida-Tallinna keskhaigla kolle 34 nakatunuga, kellest 22 on haigla töötajad, ja Läänemere gümnaasiumi kolle, kus on haigestunud 24 õpilast ja kaheksa õpetajat. Päästeameti koldega on seotud seitse juhtumit, nakatumisega töökohal kuus ja pereringis samuti kuus juhtumit. Lisaks on tänase info kohaselt kaheksa Harjumaa elanikku saanud viiruse Haapsalu nostalgiapäevi külastades.

Ida-Virumaa uutest juhtumisest kolm on seotud nakatumisega pereringi ning kolm nakatumisega töökohal. Kahel juhul saadi haigus tuttavalt, ühel juhul toodi viirus sisse Venemaalt ning ühel juhul saadi nakkus koolist. Kahe juhtumi asjaolud on täpsustamisel.

Kokku on Ida regiooni tööpiirkonnas kaheksa aktiivset kollet, millest Kohtla-Järve töökoha koldega on seotud seitse, esimese Sillamäe töökoha koldega 13 ja teise Sillamäe töökoha koldega kaheksa inimest. Tutvuskonna koldega on seotud 30, Tammiku põhikooli koldega 11 ning Kohtla-Järve sünnipäeva koldega viis inimest. Teise Ida-Virumaale pereliikmete ja tuttavate koldega on esialgu seotud kuus inimest, kellest üks elab Tallinnas.

Pühapäeval lisandus Ida-Virumaale uus kooliga seotud kolle Kohtla-Järvel, koldega on hetkel seotud kuus haigestumist – neist kaks on nakatunud pereliikmed.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 900 inimese, kellest on haigestunud 175.

Jõgevamaa uue haigusjuhtumi asjaolud on väljaselgitamisel. Lõuna regiooni tööpiirkonnas on pühapäevahommikuse seisuga kolm kollet – 21 inimesega Võru sünnipäeva kolle, 11 inimesega matusekolle ja töökoha kolle 15 inimesega. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on koroonaviirusega seoses üle 350 inimese, kellest 43 on haigestunud.

Hiiumaa uus juhtum on seotud nakatumisega töökohal, ühel juhul nakatus inimene Haapsalu nostalgiapäevadel. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 160 inimese, kellest 15 on haigestunud. 

Synlab Eesti avab esmaspäeval Haapsalus jala ja autoga ligipääsetava testimistelgi, mis asub Haapsalu kultuurikeskuse kõrval Posti 3, Rahu ja Vaba tänava nurgal asuvas parklas. Esialgu testitakse inimesi kolmel päeval, vajadusel lahtiolekuaegu muudetakse.

Kokku on Eestis võimalik saatekirjaga koroonaviiruse ninaneelu proovi anda 18. testimispunktis, millest kolm asuvad sadamas ja lennujaamas ning on mõeldud Eestisse saabujate testimiseks.

Pühapäevahommikuse seisuga vajab Eestis koroona tõttu haiglaravi 31 inimest, juhitaval hingamisel pole ühtegi patsienti. Koju ei saadetud ühtegi patsienti ega avatud ühtegi uut koroonaviiruse juhtumit.

Eestis on kokku tehtud ligi 205 000 esmast testi, millest 3200 ehk 1,56 protsenti on olnud positiivsed.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!