Homme
01. nov
6...10
0...9
Ülehomme
02. nov
7...12
1...10

Eesti

Saaremaa vald soovib selgitusi liikumispiirangute ja töötasu kohta

Foto: Irina Mägi/Delfi
13:02 27. september 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Saaremaa vallavalitsus saatis sotsiaalministeeriumile kirja, milles soovib teada, kuidas käituda olukorras, kus ilma haigustunnusteta valla töötaja ei saa tööd teha, kuid tal puudub ka õigus haigushüvitisele.

Vallavalitsuse kirja kohaselt on COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 levikuga kehtestatud teatud juhtudel 14-päevane liikumisvabaduse piirang.

Terviseameti veebilehelt kättesaadava info kohaselt ei sa liikumisvabaduse piirangute puhul isik haigushüvitist, välja arvatud haigustunnuste tekkimisel, märkis abivallavanem Marili Niits ministeeriumile saadetud kirjas.

Vallavalitsus palub selgitust, kuidas käituda olukorras, kus liikumisvabaduse piirang on kehtestatud vallavalitsuse teenistujale või vallavalitsuse hallatava asutuse töötajale, kellel haigustunnuseid ei ole tekkinud ja  kellel ei ole võimalik omateenistus- või tööülesandeid täita kaugtööd tehes. See puudutab näiteks hooldajaid, õpetajaid ja kokkasid.

Eelkõige soovib vallavalitsus  juhiseid, kuidas käsitleda liikumisvabaduse piiranguga isikule töötasu maksmist ja kas oleks võimalik rakendada mingisuguseid meetmeid, et liikumisvabaduse piirangu perioodi lühendada näiteks testimisega.

Vald palub ka selgitust, millised on tööandja võimalused mitte maksta töötasu juhul, kui töötaja on eneseisolatsiooni tekitanud enda valikul, eeskätt näiteks läinud puhkusereisile sihtkohta, millega kaasneb 14-päevane liikumisvabaduse piirang.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!