Täna
24. okt
5...11
-1...8
Homme
25. okt
8...13
2...10

Eesti

Terviseamet: Eesti inimesed olnud tublid ning piirangud toiminud

Foto: Andres Putting/Delfi
13:19 15. oktoober 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Terviseameti hinnangul on Eesti inimesed olnud tublid ning seni kehtestatud piirangud on toiminud, vahendab BNS.

"Oleme olnud tublid, kuid ärme kaota valvsust. Kehtestatud piirangud on seni toiminud ja viiruse levik on stabiilne. Lähinädalad näitavad, kas uute nakatunute arv püsib samal tasemel, hakkab langema või tõuseb taas. Ühise pingutusega saame tõkestada viiruse levikut ja jätkata oma tavapärase eluga," märkis amet. 

Terviseamet soovitab koolivaheajal puhata Eestis ning lükata välisreisid koroonaviiruse kõrge leviku tõttu teistes riikides edasi. Euroopa riikides koroonaviirusesse nakatumine jätkuvalt kasvab. Lisaks tasub arvestada, et reisisihtkohtades võivad kehtida erinevad piirangud ning arstiabi ei pruugi olla alati hästi kättesaadav. Kui reisimine on vältimatu, siis tuleb arvestada isolatsioonikohustusega, mille alternatiivina võib teha kaks testi nädalase vahega ning kui tulemused on negatiivsed, võib jätkata tavapärast elu. Kui tööandja otsusel on vajalik täita edasilükkamatuid tööülesandeid, siis on see võimalik pärast esmase testi negatiivse tulemuse teada saamist. Lapsed tohivad kooli minna pärast teise negatiivse testi tulemuse saamist. 

Terviseamet soovitab kanda ka maski, mis on täiendav kaitse lisaks distantsi hoidmisele, heale hügieenile ja mobiilirakendusele HOIA. Maskiga tuleb katta nii nina kui ka suu.

Google Play või App Store’i kaudu saab oma telefoni alla laadida mobiilirakenduse HOIA, mis teavitab, kui on oldud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saab nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!