Homme
25. okt
8...12
3...10
Ülehomme
26. okt
9...13
5...11

Eesti

Apteekides lõppes vaktsineerimise eelbroneerimine

Foto: Ilmar Saabas/Delfi
12:47 16. oktoober 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Väga suure huvi tõttu on lõppenud gripi vastu vaktsineerimise eelbroneerimine kõikides apteekides üle Eesti ja uusi broneeringuid sel hooajal vastu ei võeta.

Eesti Proviisorapteekide Liidu (EPAL) tegevjuhi, proviisor Ly Rootslase sõnul täitusid esimese pooleteise nädalaga kõik vaktsineerimiseks mõeldud ajad. „Uusi broneeringuid ei ole võimalik teha, sest tervishoiuteenuse osutajate vaktsiini kogused on planeeritud tänaseks eelregistreeritud inimestele,“ sõnas ta.

Rootslane lisas, et apteekides vaktsineerimist viivad läbi tervishoiuteenuse osutajad, kes said vaktsiini selle puuduse tõttu vähem kui oldi algselt arvestatud.

Apteekides vaktsineerimise võimalus loodi 2018. aastal eesmärgiga tõsta teadlikkust vaktsineerimise vajalikkusest ja seeläbi Eesti elanikkonna vaktsineerituse taset. Inimeste iga-aastane elav huvi apteekides vaktsineerimise vastu näitab, et seatud eesmärk on täitunud. „Sel aastal küsisid mitmed vaktsineerimas käinud inimesed, kas neil oleks võimalik järgmiseks sügiseks aega broneerida. See tõestab väga selgelt, et apteekides vaktsineerimisega tuleb jätkata ka edaspidi,“ sõnas Rootslane.

Tänavu käis apteekides ühe nädala jooksul vaktsineerimas ligi 3000 inimest üle Eesti. 2018. aastal moodustasid apteegis vaktsineeritud umbes 10% kõikidest gripi vastu vaktsineeritutest, kuu ajaga vaktsineeriti apteekides ligi 10 000 inimest. 2019. aastal vaktsineeriti Eestis gripi vastu kokku 134 109 inimest, nendest vaid kuu ajaga 14 000 apteegis. Kolmandiku apteegist vaktsineeritutest moodustasid eakad, kes on oluline osa riskirühmast.  


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!