Homme
25. okt
8...12
3...10
Ülehomme
26. okt
9...13
5...11

Eesti

Ööpäevaga sai koroonadiagnoosi 26 inimest

Foto: Argo Ingver/Delfi
11:57 18. oktoober 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti 800 esmast koroonatesti, millest 26 tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 14 inimesel. Ida-Virumaale lisandus kaheksa, Tartumaale kaks ja Jõgevamaale kaks. Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 35,52.

Ida-Virumaa uutest juhtumitest kolmel juhul saadi nakkus pereliikmete kaudu, kahel juhul töökohas, ühel juhul koolis ning ühel juhul läbi tuttavate. Ühe nakatumisjuhtumi asjaolud on täpsustamisel. Kokku on ida regiooni tööpiirkonnas seitse aktiivset kollet: Kohtla-Järve kooli koldega on seotud 11 ja Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega kaheksa inimest. Jõhvi kooli koldega on seotud üheksa ja Jõhvi hooldekeskuse koldega 19 haigestunut. Sillamäe kooli koldega on seotud 35 ja nii-öelda meelelahutusasutuse koldega on kokku seotud kümme Kohtla-Järve ja Sillamäe haigusjuhtu. Narva töökoldes on seitse inimest. Ida regionaalosakonna jälgimisel on 897 inimest, kellest on haigestunud 156.

Kõik Harjumaa uued juhtumid lisandusid Tallinna. Kuuel juhul on nakatunud varasema haige lähikontaktsed. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on selgitamisel. Kokku saab Põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada kuut kollet, esimese töökoha koldega on seotud 42, teise töökoha koldega kaheksa ning kolmandas töökoha koldes on seitse haigestunut. Perekonna koldes on viis inimesest. Nädalavahetusega lisandunud kooli koldes on kuus inimest ning töökoha koldes samuti kuus nakatunut. Põhja regionaalosakonna inspektorite jälgimisel on 1240 inimest, neist 234 haigestunut.

Tartumaale lisandunud ühe juhtumi puhul on tegemist varasema haige lähikontaktsega, teise juhtumi nakatumise asjaolud on veel täpsustamisel. Jõgevamaa mõlemad nakatunud said viiruse töökontakti kaudu. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 623 inimest, kellest 60 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on kaks kollet – töökoha kolle Võrus 24 inimesega ja Jõgevamaa töökoha kolle 20 inimesega. 

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 44 inimest, kellest 14 on haigestunud.

Pühapäevahommikuse seisuga viibib haiglas 32 koroonapatsienti, kellest juhitaval hingamisel on üks. Koju ei saadetud kedagi. Eestis surnud 68 koroonaviirusesse nakatunud inimest.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!