Homme
25. nov
1...10
-5...9
Ülehomme
26. nov
3...9
3...8

Eesti

Bideni võitu soovib 45 ning Trumpi võitu 23 protsenti Eesti inimestest

Foto: Brian Snyder/Reuters/Scanpix
12:08 20. oktoober 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

USA presidendivalimistel eelistab demokraat Joe Bideni võitu 45 ja praeguse riigipea, vabariiklase Donald Trumpi võitu 23 protsenti Eesti inimestest, selgus Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstat Eesti AS-i küsitlusest.  

15. ja 16. oktoobril 500 Eesti kodaniku seas läbi viidud küsitlusel paluti inimestel öelda, keda nemad eelistavad näha nende valimiste võitjana, ning lisaks küsiti, kuivõrd kasulik või kahjulik on olnud teiseks ametiajaks kandideeriva Donald Trumpi tegevus Eestile.

Küsimusele, keda vastaja eelistab näha Ameerika Ühendriikide 2020. aasta presidendivalimiste võitjana, vastas 45 protsenti Joe Bideni nimega ning 23 protsenti märkisid Donald Trumpi. 32 protsenti vastajatest ei omanud seisukohta. 

Antud küsimuses erinevad märkimisväärselt eestlaste ja venelaste vastused. Kui eestlastest eelistab Bidenit 52 protsenti, Trumpi 22 protsenti ning 26 protsenti ütles, ed nad ei oska oma eelistust öelda, siis venelastest eelistab Trumpi 25 protsenti, Bidenit 13 protsenti ning valdav enamus vastajatest  ehk 62 protsenti ei omanud eelistust. 

Sarnast küsimust on esitatud hiljuti ka mujal Euroopas. Kuigi Joe Biden on Eestis populaarsem kandidaat kui Donald Trump, siis on demokraatide kandidaadi populaarsus Eestis madalam kui mitmes Lääne-Euroopa riigis ning rohkem on inimesi, kes ei oska antud küsimuses seisukohta võtta. Suurbritannia turu-uuringute firma YouGov poolt 15. septembrist 4. oktoobrini läbi viidud küsitlusest selgub, et näiteks Taanis soovib Bideni võitu 80 ning Trumpi võitu kuus protsenti vastajatest, Saksamaal soovib Bideni võitu 71 ning Trumpi võitu 11 protsenti, Prantsusmaal soovib Bideni võitu 64 ning Trumpi võitu 14 protsenti ja Rootsis soovib Bideni võitu 65 ning Trumpi võitu 18 protsenti.

Lisaks küsiti, kas Ameerika Ühendriikide 45. presidendi Donald Trumpi tegevus on vastaja arvates olnud Eestile kasulik või kahjulik? 40 protsenti vastajate arvates on tegevus olnud kahjulik, 29 protsendi arvates kasulik ning 32 protsenti ei osanud sellele küsimusele vastata. 

Sarnane küsimus esitati Ühiskonnauuringute Instituudi poolt Donald Trumpi ametiaja alguses, 2017. aasta veebruaris. Inimestelt küsiti, kas Eestile on kasulik või kahjulik, et USA 45. presidendiks valiti Donald Trump. Siis arvas 36 protsenti vastajatest, et see on kahjulik, 24 protsenti arvas, et see on kasulik, ning 40 protsenti ei osanud vastata. 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!